Balon Oyunu Nasıl Oynanır?

Merhaba!

Biz Uservision olarak markaların kullanıcılarını daha iyi tanımalarını ve anlamalarını sağlıyoruz. Bu yazıda Balon Oyunu nasıl oynanır ve niye böyle bir oyunu oynatıyoruz bunu anlatacağız.

Balon oyununu oynamaya başladığımızda aşağıdaki videoda da görebileceğiniz üzere aşağı doğru düşen bir uçan hava balonu görüyoruz. Bu balonun sepetinde ise çeşitli değerler/ögeler mevcut.

Balon Oyunu Nasıl Oynanır?

Sizden istediğimiz balonun düşmesini engellemek için balonun içindeki bu ögeleri tek tek dışarı atman!

Bu ögeleri dışarı atmak için mouse ile sürükleyip sepetin içinden çıkarıp aşağı doğru bırakman gerekiyor.

Balonun içindeki ögeleri atarken senin için önemsiz olan ögeleri önce atmanı istiyoruz. Önemsiz olanlardan, senin için önemli olanlara, sırayla, oyun bitene kadar ögeleri atman gerekiyor. Eğer oyun bitmiyorsa, son ögeye kadar atman gerekebilir.

Neden Balon Oyunu?

Balon oyunu katılımcıların stresli bir ortamda nasıl hareket ettiklerini, geleneksel anketlerden çok daha doğru bir şekilde yansıtır.

Bu şekilde markalar hangi değerlerin, hangi markaların veya ürünlerindeki/servislerindeki hangi özelliklerin öne çıktığını, kullanıcı gözünde katma değer yarattığını detaylı bir şekilde gözlemleyebilir.

Herhangi sorunla karşılaşırsan veya anlaşılmayan bir nokta varsa sana yardım etmek için buradayız! crowd@user.vision e-posta adresinden veya websitemizdeki destek butonu ile bize ulaşabilirsin.