Mobil Uygulama Testi Nasıl Yapılır?

Merhaba! Bu sayfaya ulaştığına göre ya kendi platformumuz ya da partnerlerimiz tarafından yönlendirildin. Şimdiden hoş geldin.

Biz Uservision olarak markaların kullanıcılarını daha iyi tanımalarını ve anlamalarını sağlıyoruz. Türkiye’nin en büyük dijital deneyim araştırma firmasıyız. Bunun için anket yapmak yerine daha interaktif ve eğlenceli yöntemlere başvuruyoruz. Akabinde aşağı yukarı 15–20 dakikanı alıp, karşılığında 15–200 TL arası bir tutarı hesabına yolluyoruz. Bu yazıda markaların mobil uygulamaları nasıl test edilir ve nasıl değerlendirilir bunu anlatacağız.

  1. Senden daha önce iPhone mu yoksa android cihaz mı kullandığın bilgisini almıştık. Android işletim sistemli bir cihaz kullanıyorsan sana mobil uygulamayı indirebileceğin bir link yolluyoruz. Eğer iPhone kullanıyorsan öncesinde başka bir uygulama indirmeni istiyoruz. Detayları ve uygulamaları mail üzerinden paylaşıyor olacağız.
  2. Aynı mail içinde sana uygulamayı denerken izleyebileceğin görevler hazırladık. Bu şekilde uygulamadaki önemli noktalara seni yönlendiriyor olacağız.
  3. Bu senaryo dahilinde yazılan sayfaları incelerken sesli bir şekilde ne düşündüğünü, nerelerde zorlandığını daha farklı ne yapılabileceğini, üründeki eksik ve fazla gördüğün noktaları bizimle paylaşmanı istiyoruz.
  4. Tüm işlemleri başarıyla tamamladığında senden IBAN numaranı rica edeceğiz ve ödülünü göndereceğiz.

Hepsi bu kadar !

Örnek bir videoyu aşağıda izleyebilirsin.

Herhangi sorunla karşılaşırsan veya anlaşılmayan bir nokta varsa sana yardım etmek için buradayız! crowd@user.vision e-posta adresinden veya websitemizdeki destek butonu ile bize ulaşabilirsin.