Web Sitesi Testleri Nasıl Yapılır?

Örnek Websitesi Testi
  1. Yukarıdaki videonun bir kısmını izleyerek tam olarak ne istediğimizi gözlemleyebilirsiniz. Biz kullanıcıların çeşitli websitelerini kullanıp, kullandıkları sırada sesli bir şekilde yorum yapmalarını ve ekran kaydı almalarını istiyoruz. Bu yöntemle de sizi evden çıkarmadan düşüncelerinizi ve fikirlerinizi bizimle paylaşmanızı sağlıyoruz. Akabinde markalar, geri bildirimlerinizle kullanıcıların daha çok beğeneceği ürünler/servisler üretebiliyor.
  2. Şimdi size mail üzerinden attığımız linke tıklamanızı ve Uservision platformuna erişim yapmanızı istiyoruz.

3. “Kayda Başla” butonuna tıkladığınızda bir kutucuk açılacak ve Uservision Screen Share eklentisini indirmenizi isteyecek. Yazılımımız yalnızca test esnasında cihazınızdan ekran ve ses kaydı alacak.

Uservision Screen Share eklentisi, sizin kolayca ekran kaydı almanızı sağlar. Bu eklentiyi “Eklentiyi Yükle” butonuna basarak yükleyebilirsiniz.

4. Daha sonra“Kayda Başla” butonuna tekrar bastığında aşağıdaki gibi bir kutucuk ortaya çıkacak. “Ekranınızın Tamamı” seçeneğini seçip “Paylaş” (Share) butonuna basmalısınız.

5. Teste başlamak için son bir adım kaldı! Sesli bir şekilde fikirlerinizi duyabilmemiz için test süresince mikrofonunuzu açık tutmanız gerekiyor. Bunun için sol üstte bir kutucuk belirecek. “İzin ver” butonuna tıklamalısınız

6. Şimdi teste başlayabilirsiniz! Test sürecinde sizi yönlendirmek adına çeşitli sorularımız olacak. Bu sorulara az önce indirdiğiniz, sağ üstteki Uservision eklentisi butonuna tıklayarak ulaşabilirsiniz.

En son soruya ulaştığınız zaman, ekran kaydını tekrardan izleyebileceksiniz. Eğer kayıt esnasında bir sorun oluştuysa “Olmamış, bir daha” butonuna basarak testi tekrar kaydedebilirsiniz.

Eğer her şey yolunda gittiyse “İndir” butonuna basarak kaydı indirebilir ve sana yolladığımız adrese kaydı yükleyebilirsiniz.

*Gönder butonu şu anda çok yavaş çalışmakta. Bundan dolayı kaydı gönder’e basmadan önce indirmenizi şiddetle tavsiye ediyoruz.

7. Tüm bu işlemleri gerçekleştirdiğinde ise hesabına göndereceğimiz parayı istediğin şekilde harcayabilirsiniz!

Eğer bir sorunla karşılaşırsan sana yardım etmek için buradayız! crowd@user.vision adresinden bize ulaşabilirsiniz.