Oliwka dla dzieci a walka z rozstępami w ciąży

Ciąża to szczególny czas dla każdej kobiety. Nosimy w sobie nowe życie i bardzo przeżywamy cały ten proces. Jest to ogromne wyzwanie zarówno dla naszej psychiki jak i dla naszego ciała. Powinnyśmy w tym czasie szczególnie o siebie dbać, zwłaszcza, ze jesteśmy wówczas szczególnie narażone na powstawanie rozstępów i cellulitu. Jest to związane ze zmianami hormonalnymi, które zachodzą w naszych organizmie jak również ze względu na przybieranie na wadze.

Jak już wspomnieliśmy we wstępie rozstępy bardzo lubią pokazywać się na kobiecych brzuszkach w czasie ciąży. Sprzyja temu wzrost estrogenów, a także osłabienie kolagenu w tkankach z powodu wspomnianych zmian hormonalnych, a także z powodu dużego rozciągania się skóry. Dlatego też od samego początku ciąży, nawet wtedy, gdy nie widać jeszcze powiększającego się brzuszka, to powinniśmy wklepywać w skórę oliwkę dla dzieci, która idealnie przeciwdziała rozstępom. Co też niezwykle istotne, jest całkowicie bezpieczna również dla dziecka, zatem bez obaw możemy ją stosować kilka razy dziennie.

Oliwki dla dzieci zawierają w swoim składzie substancje, które wzmacniają skórę zewnętrzną, a także wnikają w głąb skóry i wzmacniają włókna kolagenowe. To sprawia, że rozstępy pomimo zmian hormonalnych nie wyjdą lub też nawet, jeżeli do tego dojdzie, to zmiany będą delikatne i mało widoczne.

Pamiętajmy jednak o tym, żeby wklepywać oliwkę codziennie, przynajmniej rano i na wieczór. Tylko wtedy nasza skóra będzie mogła się regenerować i nie dojdzie do powstania szpecących zmian.

Like what you read? Give Usuwanie rozstępów a round of applause.

From a quick cheer to a standing ovation, clap to show how much you enjoyed this story.