Rozstępy u nastolatki

Rozstępy to bardzo nieestetyczne zmiany skórne, które dotykają najczęściej kobiety w ciąży lub osoby otyłe. Do tego defektu kosmetycznego często dochodzi również u nastolatek w okresie dojrzewania, zwłaszcza u tych, które mają dużą nadwagę.

Idealnie by było, aby nie dopuszczać do powstawania rozstępów, gdyż potem trudno jest się ich pozbyć bez interwencji chirurgicznej. Niestety szybkie tempo życia, które prowadzi większość z nas przyczynia się do złego odżywiania wśród nastolatek, które to z kolei prowadzi do nadwagi i do otyłości. Do tego dochodzą zmiany hormonalne, które są naturalnym i normalnym procesem w tym czasie i wówczas bardzo często dochodzi do powstawania szpecących ciało zmian.

Konieczna jest zmiana nawyków żywieniowych, wprowadzenie dużej ilości ruchu i przebywania na świeżym powietrzu. Tego naszym nastolatkom bardzo potrzeba nie tylko ze względu na zdrowie fizyczne, ale też dla równowagi psychicznej. Jeżeli jednak w naszych błędach zorientujemy się dopiero po fakcie, gdy nasza nastolatka ma już rozstępy, to konieczne jest natychmiastowa zmiana postępowania. Zatem zdrowe odżywianie, duża dawka ruchu to podstawa. Następna sprawa to zabiegi specjalistyczne w gabinecie kosmetycznym, które ujędrnią skórę i wzmocnią włókna kolagenowe. Również należy stosować na rozstępy balsamy i maski, które są przeznaczone do skóry dotkniętej tym problemem i ważne, aby stosować je regularnie. Bez problemu można je aplikować samemu w domu, najlepiej po kąpieli, gdy skóra jest rozgrzana i lepiej wchłonie wszystkie aktywne składniki.

Widzimy, więc, że walka z rozstępami jest możliwa, jednak, aby była skuteczna to musi być prowadzona na wielu płaszczyznach jednocześnie.

Like what you read? Give Usuwanie rozstępów a round of applause.

From a quick cheer to a standing ovation, clap to show how much you enjoyed this story.