Čučoriedkovo-melónové smoothie s kokosovým olejom

Smoothie sú stále viac a viac populárne — a nie nadarmo. S tými správnymi ingredienciami nielen osviežia, ale aj zasýtia a ľahko zásobujú naše telo potrebnými živinami.

Pre zdravú energiu je pre nás v každom smoothie základom kokosák. Tento raz sme použili melón a domáce čučoriedky a hrušky. Takže 3 druhy ovocia? Nie nie, len 2. Melón je totiž zelenina! ;) A okrem toho, že to môže byť všeobecne snáď najobľúbenejšia zelenina, obsahuje aj veľa vitamínu A a C, magnézia a draslíku.

A už ste do smoothie alebo do jogurtu skúšali pridať kokosovú múku? Nielenže smoothie alebo jogurt pekne zahustí, no príjemne ich aj ochutí a dodá telu zdravé MCT tuky (ako aj kokosový olej) a vlákninu (obsahuje jej až 38%).

Toto smoothie teda určite skúste! ;)


Ingrediencie:

na cca 500ml smoothie

  • asi 200g červeného melónu
  • za hrsť čučoriedok, najlepšie poctivých domácich
  • 1 zrelá hruška, tiež ideálne domáca
  • 2 PL kokosového oleja
  • 1 PL kokosovej múky
  • cca 70ml vody
  • 2 kocky ľadu

*Odporúčame skúsiť aj mliečnu, no bezlaktózovú, verziu s kokosovým mliekom — použite cca 100–150ml kokosového mlieka namiesto vody a ľadu. Budete milo prekvapení tou úžasnou kombináciou chutí :)


Postup:

  1. V mixéri pomixujeme melón, čučoriedky a hrušku spolu s kokosovým olejom a vodou alebo kokosovým mliekom.
  2. Pridáme múku, zmixujeme.
  3. Ľad vhodíme do smoothie až na koniec (inak by kokosový olej pri tak nízkej teplote ihneď stuhol), poriadne premixujeme a podávame.

Nenechajte si ujsť naše ďalšie recepty, tipy a inšpirácie — lajkujte našu stránku na fb a followujte nás na Instagrame ;)

Ak sa vám náš recept páči, neváhajte ho zdieľať. Ak ho skúsite, nezabudnite nás vo fotke na fb označiť a na Instagrame sledujeme tag @VirginCoconut.sk a hashtag #VirginCoconut ;) Budeme radi, keď sa s nami podelíte aj o svoje recepty a tipy, či už na fb, alebo na info@virgincoconut.sk.