Emlakçı kimden yanadır?

Yeni evinizi almaya ya da bir gayrimenkul yatırımı yapmaya karar verdiniz. Araştırmaya başladığınızda, internetteki ilanların %80’i emlakçıdandır. İlanda “ev sahibinden” olarak görünse dahi bir şekilde bir emlakçı ya da aracıya ait olduğunu anlarsınız. Arama sürecinde mutlaka bir şekilde bir emlakçıya denk gelirsiniz. Aradığınızda telefonu açıp size bilgi veren veya kapıyı açıp evi gösteren kişinin, sadece bu yaptığı işler için sizden yüklüce bir komisyon istiyor olması hiç birimize adil gelmez.

“Benim için ne yaptı ki?” sorusunu sormanız çok doğal. Bunun temel nedeni Türkiye’de emlakçılığın batılı ülkelerin aksine öncelikle ev sahiplerine verilen bir hizmet oluşudur. Klasik emlakçının sorumluluğu ona evini emanet eden ev sahibine karşıdır. Müşterisi olan mülk sahibine, evini belirli bir süre içinde satma sözü vermiştir. Karşısındaki alıcının ihtiyaçlarına odaklanmak yerine, elindeki evi pazarlayıp uygun alıcının gelmesini bekler.

Bir kişi ile anlaşmazlık yaşayıp davalık olduğunuzu düşünün. Tek bir avukatın iki tarafı aynı anda savunması mümkün olabilir mi? Hayatınızın en önemli ticari kararlarından biri olan ev alımı sırasında bir emlakçının iki taraf ile aynı anda çalışıyor olması alıcının aleyhine bir durumdur.

Türkiye’de bugüne kadar tek bir emlakçının iki zıt tarafı temsil ettiği bir sistem ile işler yürüyordu. Yuvako’nun alıcı danışmanlığı sistemi bunun önüne geçmek için kurgulandı.

Alıcı danışmanlığı nedir?

Alıcı danışmanı; hiç bir ev sahibine bağlı olmadan sizin ihtiyacınıza özel çalışan, sizi ve yatırımınızı ev sahibine ve diğer aracılara karşı koruyan, gerektiğinde sizin için herkesle profesyonelce pazarlık edebilen kişidir.

Bir alıcı danışmanı ile çalışarak, zaman ve enerjiden tasarruf eder; bir evi alınabilecek en iyi fiyattan alıyor olursunuz. Yarattığı bu katma değer sayesinde aldığı ücreti hak eder ve size fazlasıyla geri öder.

Yuvako ile Türkiye’ye gelen alıcı danışmanlığı sisteminde, ihtiyaçlarınız en ince ayrıntısına kadar öğrenilir ve sizin için bölge uzmanları tarafından bir alım stratejisi kurgulanır. Hiç bir ev sahibine bağlı olmadığı için piyasadaki ihtiyacınıza uygun tüm evlere sizin için ulaşır ve en iyileri sizin için seçer. Bağımsız oluşu sayesinde aynı zamanda elindeki portföyü satmaya odaklı klasik emlakçı deneyiminin dışına çıkılır. Alıcı baskı altına alınmaz & kendisi için doğru kararı vermesine yardım edilir.

Hiç bir ek ücret yok

Hayalinizdeki evi Yuvako aracılığı ile satın almadığınız durumda sizden hiç bir ücret talep edilmez. Yuvako ile bir ev almaya karar verdiğinizde, klasik emlakçılara ödenen komisyona ek hiç bir ücret ödemezsiniz. Bu iş için ayıracağınız bütçeyi size hizmet eden, katma değer yaratan ve ücretini hak ettiğine sizi inandıran kişiye verirsiniz. Eğer alımınız gerçekleşirse, sonrasında sizinle bir anket yapılır ve size hizmet eden danışman memnuniyetiniz ölçüsünde ödüllendirilir.

Yardıma hazırız

Eğer siz de ev alırken bir Yuvako uzmanına danışmak isterseniz, bizimle 0850 333 0 985 numaralı telefondan iletişime geçebilirsiniz.