Hayalimdeki ev nerede?

Yıllarca kira ödedikten ya da ihtiyaçlarımıza uymayan bir evde oturduktan sonra nihayet yeni bir ev almaya karar verdik. Uzun yıllar yaşadığınız evde özlemini çektiğimiz özellikler, bizim hayalimizdeki evi şekillendirir. Zihnimizde, ailemizle birlikte mutlu olacağımız ideal bir yuva çizeriz. Peki hayalimizdeki o evi bulmak kolay mı?

İstanbul’da piyasada yüz binlerce satılık ev bulunur. Ana kriterlerinizi (m², oda sayısı, katı vb.) düşünürseniz bunu 500 ile 1000 ev arasında bir rakam ile sınırlayabilirsiniz. Bu tek tek ziyaret edemeyeceğiniz kadar çok sayıda ev anlamına gelir. Hayalinizdeki ev orada bir yerde duruyor dahi olsa, sizin o evi bulmak için belki de yüzlerce ev gezmeniz gerekebilir. Eğer çalışıyorsanız zamanınız sadece hafta sonları ile sınırlı olacak. Size emlakçılar tarafından sunulan bilgilere güvenebilir ve onların içinden her hafta sonu için 5, en fazla 6 ev seçip ortak bir zamanda anlaşarak gezebilirsiniz. Eğer evleri seçme işini sokaktaki klasik emlakçıya bırakacaksanız, hafta sonlarınızı size elindeki sınırlı sayıdaki evden birini satmaya çalışan emlakçılar ile geçirmeye hazır olun.

Piyasada size uygun görünen yüzlerce ev içinden hayalinizdeki o ideal eve denk gelmek için çok ama çok şanslı olmanız gerekir. Eğer eve ait bilgilerde bilerek ya da bilmeyerek bir yanlış yönlendirme yapılmış ise tatil gününüzde ayırdığınız vakit de boşa gidecektir. Doğru evi bulana kadar yüzlerce ev gezecek zamanınız varsa sorun yok. Ancak hayalinizdeki eve ulaşamadığınız için sıkılıp aramaktan vazgeçebilir ya da mevcut alternatifler ile yetinme yoluna gidebilir ve “kötünün iyisine” razı olabilirsiniz.

Yıllardır düşlediğiniz ev orada bir yerdeyken onu bulamadığınız için bu süreçten mutsuz ayrılmak büyük bir hayal kırıklığı olacaktır.

Çözüm: Sadece doğru evleri gezmek

Hepimizin zamanı sınırlı ve 20–30 ev gezmek demek, bu iş için en azından 10–15 gün ayırmak demek. Bir gayrimenkul danışmanı ile çalışırken emin olmanız gereken ilk şey; tüm detaylarıyla hayalinizdeki yuvayı anlamaya çalışan birisi olması ve size sadece bu doğrultuda evler göstermesi. Yuvako’da Alıcı Danışmanları size özel çalışır. Beklentilerinizi ince detaylarına kadar alır ve Yuvako teknolojisi sayesinde size gerçekten uygun evleri bulur.

Bir Yuvako Alıcı Danışmanı ile gezdiğiniz tüm evler, isteklerinizi gerçekten karşılayacak evler olacaktır. Yuvako ile işinizi şansa bırakmaz, sadece doğru evleri gezersiniz. Bu sayede önünüze çıkanlarla yetinmez, zaman kaybetmez ve hayalinizdeki eve ulaşma ihtimalinizi garanti altına alırsınız.

Eğer o ev henüz piyasada yok ise, Yuvako sizin için düzenli araştırmaya devam eder ve satılığa çıkar çıkmaz herkesten önce bularak size haber verir.

NOT: Yuvako Alıcı Danışmanı hizmeti ücretsizdir. Alım işleminiz gerçekleştiğinde de standart komisyon tutarları ile işlem yapılır. Yuvako’da klasik emlakçıdan farklı bir ücret yok.

Aklınıza takılan tüm sorular ve bir Yuvako uzmanı ile görüşmek için bize yuvako.com/al adresinden ulaşabilirsiniz.