Kiralık Aşk 41.Bölüm İpucları

41. bölüm gelecek bölümlere ışık tutması açısından ilk izlediğimde bulduğum ipucları bunlar. 2.kere izlediğimde daha fazla ipucu bulmaya çalışır hafta içi yazmaya çalışırım. Keyifli okumalar…

1- Kaçak Gelin: Korişin bölüm başında resmin bütününü görmemizi istediği ve bölüm boyunca bütün herkesin dilinden düşürmediği çiçek çiçek sözü ve çiçekler kaçak geline işaretti. Defne ağaçtır, Yasemin çiçektir bu yüzden kaçan gelin Yasemin. Nihan’ın gelinlikte verdiği kuyruk detayı Defne’nin de söylediği gibi Nihan’ın isteği Defne’nin değil.

2- Fikret Gallo- Ömer İplikçi Muhteşem İkilisi: Fikret Mualla (ressam) Semiha Berksoy(opera Sanatcısı) ikilisine gönderme. Fikret Mualla platonik olarak Semiha Berksoy’a aşık.Fikret Mualla Semiha Berksoy’a yakın olmak için sahne kostümlerini çizdiği, Beyoğlu’na taşındıgı ve aşkını kalbine gömdüğü şeklinde bilinir. Ayrıca Defne’nin bu bölüm Muhtesem çift ile dediklerini ilerde Ömer Defne ikisininin geleceklerini olarak da yorumlayabiliriz. Sonucta sadri usta, Ömer defne ve ömer’i böyle tanımladılar. Bakalım 2. tasarımları ne olacak?

3- Sinan’ın bahçede üflediği karahinba sahnesi: Boyhood filmine gönderme. Filmin en büyük özelliği 12 yıl da çekilmesi. Bir cocugun 12 yıl boyunca büyümesini konu alan filmde ki bu göndermeyle bizde köklerini geçmişten alan Çarşamba Cadısının nasıl doğdugunu ve ne gibi etkileri olduğunu izleyeceğimiz sürece girdik.

4- Çarşamba Cadısı: Meriç Acemi’nin startı kahvaltıda dile gelen Defneyle, İso’nun külkedisi için cıkardıgı 37 numara ayakkabı kalıbıyla başladıgını ilan etti. Ömer kahvaltıda biz tanıştık dedi senin hakkında çok şey öğrendim . İlginç değil mi? Çarşamba Cadısının Ömer üzerindeki etkilerini izlemeye yeni başlıyoruz. Çarşamba Cadısı bitmedi daha yeni başlıyor.

5- Gallo: İki farklı Fikret Gallo karakteri bizimle birlikte. Defne en büyük kabusum bir iyilik perisi diyerek bu tezatlıgın altını çizdi. Hem kabus hem iyilik perisi. Aşık Kanadını Fikret Mualla ve Capricornus Takım Yıldızı (Oğlak)’dan yani Hermes’in oğlu Pan’dan alıyor. Pan müziği çok severdi ve kendi adını verdiği ve zamanımızın armonikası diyebileceğimiz bir müzik aleti halen onun adıyla anılır. Kendisi çok güçlü bir sese sahipti. İnsanların, hayvanların uyuduğu kızgın, ıssız yaz öğlenlerinde birden bire beklenmedik gürültüler koparıp, dört bir yana Pan’a özgü (panik) korkular saçarmış. ‘Panik’ sözcüğünün de bu tanrının adından türediği söylenmektedir. Pan’ın müzik aleti, Pan’a peri Syrinx’i etkilemek istemesi sonucunda ortaya çıkmıştır. Peri Syrinx, Pan’ın aşırı ilgisinden kaçmak için kendisini saz kamışına çevirir. Pan, tam periyi kucakladığında, sadece bir demet saz olduğunu görüp hayal kırıklığına uğramıştır.

Simurgu vermeden önce mavi saçlı kız olarak anılması mavi saçlı vudu (blue voodoo hai) gönderme gibidir. Kötü ruhu simurgu verdikten sonra iyileşir ve Ermişlerin Ermişi Turna başlı terzi yardımsever Thot’a dönüşür. Ömer’i kazanmak için Pardon Cansız Mankeni vudu büyü bebeği olarak kullandı. Vudu Büyüsü Afrikalı bir büyü olup temsili bir kişiyi vudu bebeği yaparak üstüne iğne saplayarak kötü ya da iyi şekilde etkilemesiyle bilinir. Gallo ve Ömer Cihangir tepesinde gelir gelmez Defne’nin bir anda değişimi? Ömer’in mutfak tezgahında otururken birden başında yanan ampul .Vudu büyüsü devrede. Simurg geri verildiğinde ya da başka bir şey her şey normalleşecek. Defne’nin Chucky Bebek hali tekrar eski haline dönecek. İyilik kanadını yani turna başlı terzi rolunu çıkardıgında pardon’u iyileştirme yani Akapuntur şeklinde kullanacak. Kafka okudukları bölüm kütüphanede duran “taş meclis” kitabı bu kanada işaret. Hem iyilik hem de platonik aşık kanadı sır saklamanın önemli oldugunu vurgular. Bu yuzden sırrı söylemeyecek ama vicdan yaptırmaya ve sırrın ortaya çıkması için dolaylı bir etki sağlayacak.

6- Külkedisi: Passions’in mottosu olan“külkedisi “ nin ayakkabısının defile de bulunmasındaki yardım Gallo’dan geldi. Ömer Defne aşkı için bir yardım daha gelecek.

7- Mayıs Papatyası: Defne’nin hep açmaktan korktugu papatyaların zamanı Mayıs. Defne’nin yaz geldi dediği aşkın zirve halini Mayıs’da izleyeceğiz.

8-Koriş: Dizi de bütün haberler ve sırlar onun kanalıyla herkese duyuruldu. Sude’nin Defne’yi ispiyonlaması, Ömer’in Sude’ye ders verdiği zaman ki gibi. Koriş’in zorla aşı olması sonrası kötülük kanadı aktive oldu. Geçen bölüm Sinan ve Defne’nin evlilik kararını sonrası verdiği tepki sanki sır öncesi bir ön provadaydı. Koriş sırrın açıklanmasında büyük etken olacak. Hem Kahve falında çıkan ismiyle hem de defile de Gallo’nun külkedisi ayakkabısını Koray’a vermesi buna işaret.

Hayallerle Kalın…

One clap, two clap, three clap, forty?

By clapping more or less, you can signal to us which stories really stand out.