Kiralık Aşk : Sihirli Flüt’ün Evirme Halleri

Her galada Sihirli Flüt Gecenin Kraliçesi aryasını duymaya alıştık. Derinlerdeki analizi bir sonraki zamana bırakıp Sihirli fLüt çalındığında neler olmuş önceden ve bizi şimdi ne bekliyor olabilir onları bakalım mı?

Sihirli Flüt aşkların, dostlukların, kötülerin, iyilerin aşamasını işaret eder bize bir nevi. Bir devrin bitip bir devrin başladıgını haber verir. Her çaldıgında maskeler karşılar bizleri. Ve bittiğinde yeni bir kimlik, maske hediye eder bizlere iyi ya da kötü.

17.bölümde bu aryayı duydugumuz zaman Apollon Defnesi’nin Ömer’in Defnesi’ne evrildiğine şahit olmuştuk. İlk defa Ömer’in ağzından Defne’ye “Ömer’in Defnesi” sözü çıkmıştı. Aşklarında artık yeni bir aşamaya girildiğinin sinyaliydi bu. Apollon’un kaçak Defnesi artık görevini tamamlamıştı. Ömer’in Defnesi ise yavas ama emin adımlarla geliyorum diyordu. Bu arya sonu hep evliliğe atılan adımların ipucusuydu.Evlilik teklifinin gelmesi , emanaten takılan yüzüğün artık kalıcı olarak parmağa yerleşmesi .Kim bilir 3.kez düğünden önce tekrar duyarız da bize mutlu sonu müjdeler. Ömer’in Defnesi şimdi Defne İplikçi’ye doğru yol alıyor. Nasıl ki Ömer’in Defnesi olmasında İz’in katkıları varsa Defne İplikçi’ye giden yolda da Fikret’in katkıları oldu. Biri evlilik teklifini getirirken biri de yüzüğü getirdi.

Dostluklar için kavga zamanı Sihirli Flüt. Brüstüs Sinan Sezar Ömer’i sende mi Kardeşim diyerek sırtından hançerlemişti ilk çaldığında. Sonrasında şirketi ayırmaya kadar götürmüşlerdi. Defne “ dostluk bu her bahar çıkan kiraz değil ki” diyerek birleşmede en önemli etken olmuştu.Sinan’ın yanında o zaman Sude vardı ve içindeki şeytanı daha çok uyandırıyordu Sinan’ın.Hiç özür dilemeden yaptıgının hata oldugunu söylemeden kestirip atmasına sebepti Sude. İçindeki Şeytana yeniliyordu. Şimdi yanında Yasemin var. Ömer ve Defne’nin aşkının bıraktığı izleri takip ederek ilerliyorlar. Kahve alanları, asansörler artık onların aşkını büyütmek için var.Defne’nin İz‘’le sınandığı yerde şimdi Yasemin Sude ile sınanıyor. Ömer ve Sinan Cherie yüzünden yine karşı karşıya . Şimdi daha az yara alarak geçirecekler bu aşamayı. Yasemin bu sefer sevdiği adama bahardan, kirazlardan ,dostlukların önemi anlatarak doğru yoldan ayrılmamasını sağlayacak. Kim bilir bu davranışı ona evlilik teklifi olarak bile dönebilir ne dersiniz? Defne ise kırmızı çizgilere girmeden Ömer’in bu teklife sıcak bakmasını sağlayacak. Bu sefer dostlukları yanındaki kadınlar sayesinde daha az yara alacak. Törpülenmesi gereken huylar biraz daha törpülenecek . İçlerindeki Şeytana daha az yenilmenin mutluluğunu yaşayacaklar.

Sude ve Neriman intikam alayım derken Haziran 2016'da Tarihi bir hezimete doğru yola çıkıyorlar. Yaptıkları bütün planlar misli misli kendileri dönmelerine rağmen ders almadan intikam almaya devam ediyorlar. Onlar da eninde sonunda öğrenecekler bizim masalımızda kötüler kazanmış gibi gözükse de en sonunda iyiler hep kazanır ve biz de güleriz.

Her kışın sonu bahar olduğu gibi her sihirli flüt’ün sonunda da aşk kazanacak. Kim bilir Ömer ve Defne’nin izlerini takip eden Yasemin ve Sinan’a Gallo ve İso’da eşlik etmek için sihirli flütün çalmasını beklemiştir. Ve şimdi İso ve Gallo izleri takip ederek yeni bir aşka yelken açıp diğerlerine yetişmeye çalışacaktır.

Hayallerle Kalın…

One clap, two clap, three clap, forty?

By clapping more or less, you can signal to us which stories really stand out.