Sürekli Kullandığım Mobil Uygulamalar

İlk akıllı telefonum Samsung Galaxy Note II N7100. Samsung’un en sağlam ve en iyi modellerinden biridir. Samsung ile Android’le tanıştım ve yıllardır Android işletim sistemli telefonlar kullanıyorum.

Note II cihazımın birden fazla anakartı yanmasından dolayı Note II’ den ayrılmak zorunda kaldım. Kısa bir süreliğine idare etmesi için fiyat/performans açısından General Mobile 4G Android One telefonunu satın aldım. Satın aldığım günden itibaren bir problemle bile karşılaşmadım.(Tavsiye Edilir) Android en son sürümünü kullanıyorum ve işlerimi çeşitli uygulamalarla hızlı bir şekilde yapıyorum.

LastPass

Şifrelerinizi yönetebileceğiniz ve web site, mobil uygulamalarda kullanıcı adı ve şifre alanlarını otomatik doldurmanızı sağlayan harika bir ürün.(birsürü özellikleri var) İşim sebebiyle sürekli farklı farklı hesaplara girmek zorunda kalıyorum ve lastpass benim işimi çok kolaylaştırıyor. Gün içerisinde çok kullandığım ve bana zaman kazandıran uygulamalardan biri.

Premium fiyatı yıllık 12$. LastPass Enterprise fiyatı biraz daha fazla olsa da tüm şirketi şifre derdinden kurtarabilirsiniz. Başlıca özellikleri; parola üret, güvenlik denetimi, şifre paylaşma, güvenli notlar, form doldurma profilleri oluşturma.

Uptime Robot

Web sitelerinizi izlemenizi sağlayan ve kesinti olduğunda size ileten Türk girişimçilerin kurduğu çok harika bir ürün. Mobil’den de sürekli web sitelerin durumlarını kontrol ediyorum ve oluşan bir probleme hızlı bir şekilde müdahale ediyorum.

Web site kesintilerini mail,mesaj yoluyla size bildiriyor. Slack entegrasyonu bulunuyor.

Slack

Slack takım içi iletişim uygulaması. Şirket olarak da kullandığımız uygulama ile işlerimiz tıkır tıkır ilerliyor. Gün içerisinde en sık kullandığım uygulamalardan biri.

Entegrasyonları ile hootsuite ’ki facebook yorumunu ekip arkadaşlarıma iletiyorum, müşteri şikayetleri anlık olarak kanal’a düşüyor. Google Drive, asana, takvim entegrasyonları da harika. Tüm şirket iletişimi slack ’ten yapıyoruz ve çok memnunuz.

Asana

Kısaca proje yönetim uygulaması. Hergün neler yapacağımı, önümüzdeki günlerde projenin hangi kısımlarını bitireceğimi görebildiğim ve tüm işlerimi planladığım,yönettiğim ve gün içerisinde sürekli kullandığım uygulamalardan biri. Birçok proje yönetim uygulaması kullandım ve test ettim fakat bana göre en iyisi asana.

Herkesin bildiği ve detaylıca anlatmama gerek duymadığım uygulamalar listesi

SOSYAL MEDYA

Facebook, Twitter, Youtube, Linkedin, Pinterest, WhatsApp Messenger

İŞ-KİŞİSEL

Facebook Sayfa Yöneticisi, Medium, Eventbrite, Pulse, Mailchimp, Hooutsite, Repost, Zoho Contact Manager, Feedly

Google Gmail, Inbox, Calendar, Analytics, Adwords, Drive, Plus, Keep, Maps, Authenticator, My Business, Youtube İçerik Stüdyosu

GÜNCELLEME : iPhone 7 kullanmaya 2 ay önce başladım. Hemen hemen aynı uygulamaları kullanıyorum ve telefonumdan çok memnunum.