Manyetik Kilitler Nedir ve Nasıl Çalışırlar?

Manyetik kilit sistemleri mıknatıslı kilitlerdir ve elektrikle çalışırlar. Kilit sisteminde bulunan mıknatısın aktifleşmesi ve görevini yerine getirebilmesi için elektriğe ihtiyaç duyulmaktadır. Elektrikten bağımsız olarak düşünülemeyen bu sistemde elektrik iletildiği an sistemdeki plakalar mıknatıs görevini üstlenerek hareket ederler. Böylece plakalar arasında güçlü bir çekim gücü oluşmuş olur. Manyetik kilitlerin çalışma prensibi işte bu kadar basittir ve bu basitliğinden dolayı birçok alanda sıklıkla kullanılmaktadır.

Manyetik kilit sistemlerinin en güzel özelliği kapının açılması için izin istenebiliyor olmasıdır. İstenildiği zaman kapıdan giriş çıkışlar engellenebilir. İzinli bir şekilde geçişler kontrol edilebilirler. Ayrıca izleme sistemleriyle birlikte de kullanılabilirler. Manyetik kilitler en çok kartlı sistemlerle birlikte kullanılırlar. Özellikle iş yerlerinde, bankalarda ofis girişlerinde manyetik kilit sistemleri sıklıkla kullanılmaktadır.

Çalıştığınız firmada ofis veya toplantı salonlarının kapılarında, evinizin bulunduğu binanın giriş kapısında ve birçok özel alanlarda manyetik kilit kullanabilirsiniz. Genellikle 12V ve 24V ile çalışan bu kilit sistemleri oldukça yüksek seviyede tutma kuvvetine sahiptir. 1500 kg’lık basınca kadar dayanabilen farklı dayanma güçleri olan kilitlerle güvenlikten endişe etmenize hiç gerek yok.

Piyasadaki manyetik kilitlerden daha güçlü, daha dayanıklı ve daha işlevsel ürünler arıyorsanız size VARNOST firmasını şiddetle tavsiye ederiz. Piyasadaki ürünlerin %20’si kadar daha dayanıklı manyetik kilitler üreterek aklınızdaki tüm güvenlik sorunlarına çözüm bularak müşterilerini memnun ediyor ve üstün bir hizmet sunuyorlar.

Güvenliğinizi riske atmayın, şimdi bina giriş-çıkışlarınızı denetlemeye başlayın. Ücretsiz keşif için hemen bize ulaşın! 0(212) 220 9 220. www.varnost.com.tr