PDKS

Personelin işe giriş-çıkışları nüfusun artışı ve organizasyonları daha karmaşık hale gelmesi sebebiyle gittikçe takibi zor hal aldı. Varnost olarak deneyim güvenlik sistemleri uzmanlarımız vasıtasıyla personel geçiş kontrollerini kolaylaştırıcı, verimliliği ve güvenliği artırıcı çözümler sunuyoruz. Personel takip yazılım paketleriyle beraber gereken cihazların kurulumu, diğer güvenlik sistemleriyle entegrasyonu, personelin mesai hesaplaması, iş-performans kritiğinde firmalara yardımcı oluyoruz. Kurduğumuz Personel devam kontrol sistemleriyle muhasebe ve diğer firma yazılımlarınızı entegre etmekteyiz.

Personel Takibinin Zaman İçindeki Evrimi

Personel Devam Kontrol Sistemlerinin geçmişi Taş Devri çizgi filminden de aşina olduğumuz gibi geçiş kartlarıyla başlamıştır. Kartların sisteme mekanik olarak sokulması hızlanan iş dünyası için zamanla engel teşkil ettiğinden zamanla kart okuyucu sistemlere intibak edilmiştir.

Kart okuyucularda yer alan manyetik işlemciler ve buradaki bilgileri yorumlayan PDKS cihazları sayesinde zamandan tasarruf etmek ve geçişleri güvenli biçimde hızlandırmak mümkün oldu.

İlerleyen süreçlerde kartların unutulması, çalınması vb. durumları sebebiyle kartlı sistemlerde de sıkıntılar ortaya çıkınca daha da güvenli bir sistem olan parmak izli personel takip sistemleri kullanılmaya başlanmıştır. Parmak izli sistemler personel takibinde taklit edilmesi neredeyse imkansız olduğundan %100 güvenilirlik sağlamaktadır. Çünkü her insanın kendine özel-benzersiz olarak sahip olduğu parmak izini taklit etmek oldukça güçtür.

Personel Devam Kontrol Sistemleri Kaça Ayrılır?

· Parmak İzli PDKS,

· Yüz Tanımalı PDKS,

· İris Tanımalı PDKS,

· Damar Tanımalı PDKS,

· Kart Okuyuculu PDKS.

Firmanız ister büyük ister küçük ölçeki olsun çalışanlarınızın giriş-çıkış saatlerini, yemek aralarını, yıllık izinlerini, fazla mesailerini, tatillerini takip etmek güçtür. Personel devam kontrol sistemleri bu hususta size profesyonel çözümler sunmaktadır.

Bu sistem sayesinde çalışanın maaş hesaplaması, varsa kesintileri veya fazla mesaileri rahatlıkla yapılabilmektedir. Parmak izi sensörleriyle veya kart okuma sistemleriyle giriş-çıkışlar takip edilmektedir.

www.varnost.com.tr