Ev iş yeri ya da taşıt alacağımızda ya da çok acil para lazım olduğunda ilk başvurduğumuz yöntem kredidir. Peki daha önceden taşıt kredisi kullanmış ve kredi ürünü ödemelerinde sorun yaşıyor ve ödemelerinizi düzenli olarak yapamıyor musunuz? Ödemelerinizi daha rahat yapmak için taşıt kredisi yapılandırması nasıl olur hiç düşündünüz mü?

Taşıt kredisi, bankaların müşterilerine sıfır yada ikinci el araç alımları için verdiği kredi ürünüdür. Taşıt kredisi oran ve vade olarak genelde sıfır araç alımlarında daha avantajlı olduğundan tercih edilmektedir. Alacağınız araç ister sıfır isterseniz ikinci el olsun önemli olan vade ve faiz oranıdır. Bayii anlaşmalı kredi kullanmadan araç alımı için gerekli olan acil kredi ürününü karşılaştırmadan yüksek faizli aldıysanız vakit kaybetmeden yapılandırma yoluna gitmelisiniz.

Taşıt Kredisi Ödenmezse Ne olur?

Taşıt kredinizi ödeyemediğiniz durumlarda banka anlaşmanız uyarınca işlemler başlayacaktır. Taşıt kredisi alınırken banka taşıt üzerine ipotek koymaktadır. Doğal olarak borcunuzu 90 gün süre ile ödemediğinizde ve borç takibe düştüğünde taşıtınızın üzerine banka tarafından haciz işlemi yapılacaktır. Aracınıza haciz işlemi yapılmadan önce internet üzerinden bankaların güncel faiz ve vade oranlarını hesaplayarak size en uygun gelen kredi ürünü belirlemelisiniz. Haciz işlemini durdurmak için yapacağınız kredi başvurusu mevcut geliriniz doğrultusunda yapılmalıdır.

Taşıt Kredisi Yapılandırma Nasıl Yapılır?

Taşıt kredisi yapılandırma yapmak için çeşitli yollara başvurma imkanınız bulunmaktadır. Taşıt kredisi haricinde acil ihtiyaç kredisi, borç kapama kredisi ve bireysel kredi ürünleri kullanılabilir. Kredi kullanmadan önce vade ve faiz iyi araştırılmalı ve araştırma sonucuna göre en uygun kredi hesaplanmalıdır. Taşıt kredisi yapılandırma yapmak için şubeye giderek başvuru yapabilir ya da telefon bankacılığını kullanarak yapılandırma işlemini yapabilirsiniz.

Taşıt kredisi borcunu ödeyemediğimizde yapılandırma işlemi yapmak için şubeye giderek başvuru yapmak en temel yolu olmaktadır. Şubeye giderek yaptığınız başvurularda müşteri temsilciniz ile görüşme sağlamalısınız. Müşteri temsilciniz ile yaptığınız görüşme sonrasında vadelendirmek biçimine ve tutarına ortak karar vermeli ve ödeyebileceğiniz tutarlarda ödeme tablosu oluşturulmasını sağlamalısınız.

Taşıt kredisi borcunuzu yapılandırmanıza için telefon bankacılığını da kullanabilirsiniz. Hangi bankadan taşıt kredisi aldıysanız banka müşteri hizmetlerini arayarak, müşteri temsilcisiyle görüşme sağlamalısınız. Müşteri temsilcisiyle yaptığınız görüşmede vade ve vade tutarına göre bir ödeme tablosu oluşturmalısınız. Bu sayede ödeme planına uyum sağlamanız daha kolay olacaktır.

One clap, two clap, three clap, forty?

By clapping more or less, you can signal to us which stories really stand out.