HTS kayıtları genellikle adli konularda ilk defa karşılaşmış olabileceğiniz kayıtlardır. Bu konu ile ilgili olarak inceleme ve danışma talepleriniz için bize ulaşabilirsiniz.

HEMEN TIKLA RAPOR AL

HTS Kayıtları

HTS Kayıtları ile ilgili yazımıza geçmeden önce HTS Nedir? sorusunun cevabını verelim.

HTS Nedir?

HTS harfleri ingilizce “Historical Traffic Search” kelimelerinin baş harflerinin kısaltılmasından oluşmaktadır. Türkçe, Geçmiş İletişim Trafik Kayıtları denilebilir.

HTS Ne Demek?

Şahısların kullanımındaki telefonlarıyla kimi aramış, kim tarafından aranmış, arama süresi ne kadar olmuş, nereden aramış, nereden aranmış, hangi baz istasyonundan sinyal alarak aramış, kime mesaj göndermiş, kimden mesaj almış, hangi baz istasyonundan sinyal alarak mesaj almış veya göndermiş gibi bilgilerin geçmiş kayıtlarına HTS denilmektedir.

HEMEN…


WhatsApp mesajlarınızı sildiğinizde silmez, sadece silindi olarak işaretler. Whatsapp Mesajlarını Kalıcı Silme talebinizle ilgili profesyonel çalışma yapılması için hemen bize ulaşın.

İletişiminizin çoğu için WhatsApp kullanıyorsanız, platformda ne gönderdiğinize dikkat etmelisiniz. WhatsApp, platformundaki tüm iletilerde Uçtan Uca şifrelemeye başladığından, hassas ve özel iletilerinize müdahale edilmediğinden (telefonunuzda casus yazılım yüklü değilse) emin olabilirsiniz. Ancak, bilmeniz gereken bir şey var ve şaşıracaksınız.

WhatsApp’taki bir iletiyi veya bir grup mesajı (bireysel bir sohbet veya grup mesajı olsun) sildiğinizde hemen ekranınızdan kaybolur. Ancak, ekranınızda görünmeyen mesaj, telefonunuzdan kalıcı olarak yok olduğu anlamına gelmemektedir. WhatsApp tarafından kalıcı olarak silinmiştir anlamına gelmemektedir. Her zaman veri kurtarma…


Sabit Disk Veri Kurtarma

Hard diskten veri kurtarma taleplerinizle ilgili olarak; önemli fotoğraflarınızı, videolarınızı, müzik dosyalarınızı, belgelerinizi, veri dosyalarınızı ve diğer çoklu ortam dosya türlerini herhangi bir özel dosya uzantınızı sabit disk sürücüsünden kurtarabiliriz. Ayrıca, Ham Dosyaların kurtarılmasına yardımcı olan Raw Dosya Kurtarma işlemlerinde de çözüm sunuyoruz. ZIP, JPEG, GIF, PDF, MPEG LAYER — III, PNG, DOCX, PPTX, XLSX, WAV, AVI, BMP vb. uzantıları hedefleyerek veri kurtarma işlemi yapıyoruz.

Adli Kopya, imaj dosyaları olan;

  • .e01 dosya kurtarma,
  • .ex01 dosya kurtarma,
  • .l01 dosya kurtarma,
  • .dd dosya kurtarma,
  • .img dosya kurtarma,
  • .001 dosya kurtarma,
  • .vmdk dosya kurtarma,
  • .aff, .afm, .s01, .vhd ve diğer forensic dosya uzantılarında…

WhatsApp Silinen Mesajları Geri Getirme için Profesyonel Araçlarla Whatsapp yazışmalarını kurtarma çalışması yapılması için AdliBilisimUzmani.com sitesinden yardım alabilirsiniz.

WhatsApp uçtan uca şifreleme özelliği birçok gizlilik savunucusu tarafından övüldü. Ancak, bu şifreleme yalnızca internet üzerinden iletilen ağ paketleri üzerinde uygulanır. Uçtan uca şifreleme ile yazdıklarınızın, fotoğraflarınızın, seslerinizin ve videolarınızın iletildiği veri paketleri ağ üzerinden seyahat ederken operatörlerin ve diğer aracıların konuşmalarınıza müdahale etmesini ve içeriklerine erişilmesi önlenir. Ancak veriler telefona ulaştığında, cihazda ve bulutta yedek olarak depolananlarla kullanıcı tarafından okunur haldedir. …

Adli Bilişim Uzmanı

Get the Medium app

A button that says 'Download on the App Store', and if clicked it will lead you to the iOS App store
A button that says 'Get it on, Google Play', and if clicked it will lead you to the Google Play store