Вірші.Квіти.Вечір

Центр Сум, квіткове кафе-майстерня «Древо Желаний» і літературний вечір, організований адміністраторами пабліку «Типові Суми».

«Господинею сьогоднішнього вечору є поезія, а довгоочікуваними гостями є вірші…», — промовляє ведуча, яка святково, але у той же час стримано одягнена. Літературний вечір розпочався…

Владислав та Ярослав

Першими на імпровізованій сцені з’являються два хлопці (Владислав Кузнєцов та Ярослав Щепотін), які співають пісні про кохання під гітару.

Дві пісні і ведуча оголошує про виступ Олександри Рябінько, яка сідає на стільчик та зачитує свої вірші. На зміну їй виходить Наталія Петренко із любовною лірикою і як говорить вона сама: «кожен мій вірш має свою історію». Перший вірш, який вона зачитувала, був написаний зовсім спонтанно, коли вона їхала в автобусі, то побачила дівчину у червоному плащі з квіткою. Тоді й прийшло натхнення для написання.

Далі одне за одним виходять учасники літературного вечору зі своїми творіннями. Й усі одночасно відмінні і схожі. Одні теми: осінь, кохання, весна.., але у кожного своя історія зі своїми нюансами. Хтось розповідає про щасливу й взаємну любов, а хтось у рядках своїх віршів наче «виливає біль з душі».

Посеред виступів ведуча оголошує паузу для того аби усі охочі мали змогу поговорити, випити каву та насолодитися атмосферою квіткового кафе.

Тетяна Ліра

Повертаємось до віршів, на сцені Тетяна Ліра зі своє збіркою віршів. «Дуже приємно у такій атмосфері трав та квітів поділитися своїми враженнями», — говорить вона перед декламацією віршів. Про що читає? Про осінь, кохання, Україну, каву..

Виступ за виступом і от ведуча запрошує знову Владислава Кузнєцова та Ярослава Щепотіна заспівати пісню. Перша, більшості відома, «Лиш вона» чарує усіх звучанням та глибоким сенсом, а друга «Ганжа» весела й бадьора.

На годиннику 18:30 літературний вечір триває. Друга перерва. «Афіша.Суми» не втрачаючи можливості, спілкується із головним організатором — Олегом Чернухою.

з Олегом Чернухою

Звідки з’явилася ідея проведення такого вечору?

Є знайома, яка вважається відомою письменницею і якось ми заговорили, що в Сумах літературні вечори дуже рідко влаштовуються. Тож, ми вирішили організувати.

Чому саме у «Древо Желаний?»

Було багато варіантів, але не усі підходили нам. Після обговорень вирішили, що це кафе з його атмосферою найбільше нас задовольняє. Єдиний мінус — маленький масштаб, але наступного разу будемо вирішувати це питання.

Як обирали учасників вечору?

У нас в групі «Типові Суми» було опитування про те, чи хотіли б відвідати літературний захід. Серед варіантів відповіді було: «я б хотів виступити». Таких було десь 20–25, а потім ми домовлялися, відбирали. Є ті, у кого сьогодні, нажаль, не вийшло прийти.

Вечір носить благодійний характер…

Так, кошти, які сьогодні будуть зібрані віддамо дітям із зони АТО. До цього ми їздили у сумські інтернати та дитбудинок, але виявилося, що матеріально вони забезпечені, на відмін від дітей із АТО.

Коли наступний літературний вечір?

Організуємо ближче до річниці Майдану. Тоді й усі вірші будуть присвячені цій тематиці.

Додамо, що під час цього вечору у гостей була можливість проголосувати за найкращого учасника, які вкінці будуть нагороджені. Які результати?

ІІІ місце — Карина Журавлева, яка читала на відкритому мікрофоні байку.

ІІ місце — Тетяна Ліра зі своїми віршами інтимної та пейзажної лірики.

І місце ж посіли «Funny Guys» (Владислав Кузнєцов та Ярослав Щепотін) — виконавці пісень, які ще не один вечір лунатимуть в душах присутніх цього вечору.

Автор: Дар’я Данілова

Фотограф: Олена Ліон

One clap, two clap, three clap, forty?

By clapping more or less, you can signal to us which stories really stand out.