Руслан Бова: “з української рок-сцени майже всі топ артисти виступали у нас”

Якщо запитати когось не місцевого, чи чули ви про Суми, то часто можна почути: “а це у вашій області Схід-Рок проходить?”.

І тут усе зрозуміло, адже лише 5 років тому у Тростянці відіграв перший музичний фестиваль, який і робить нашу область більш відомою, адже на Схід-Рок приїжджають співаки всеукраїнського рівня. До цього сумчанам доводилося їздити в інші міста, щоб насолодитися протягом кількох непереривних днів живою музикою.

А вже 25 та 26 серпня Круглий Двір (Тростянець) чекає на гостей.

Про цьогорічний Схід-Рок ми поспілкувалися з головним організатором — Русланом Бовою.

Як це бути студентом, який на 3-ому курсі почав організувати музичний фестиваль обласного рівня?

Насправді ж я не сам робив фестиваль, працювала вся команда, але це прикольно, коли сидиш в гуртожитку в “трьошкі” дзвониш Бумбоксу чи Тарктаку розмовляєш про виступ на фестивалі, потім знову дзвониш пропонуєш свої умови, потім домовляєшся і після цього з відчуттям внутрішнього задоволення ідеш на пари.

Чим Схід-Рок відрізняється від інших музичних фестивалів України?

По-перше, місцем свого проведення. Фестиваль проходить у середні фортеці XVIII століття Круглий Двір. Раніше він був амфітеатром, тому таку акустику в Україні ще треба пошукати, а музика, в прямому сенсі слова, проходить крізь кожного.

По-друге, місто проведення. Тростянець саме по собі унікальне місто, цей невеликий райцентр за літній період проводить на своїй території 4 фестивалі, а за рік приймає близько 30 тисяч туристів , при тому, що населення в місті 22 тисячі людей.

По-третє, своєю атмосферністю та душевністю. Головна сцена в пам’ятці архітектури, наметове містечко окрім того, що безкоштовне й там розташована Мала сцена фестивалю, ще й знаходиться в Дендропарку “Нескучне”, сама назва якого дає зрозуміти, що сумувати там не доведеться. Дендропарк закохує своєю первозданною та чистою природою, каскадом з трьох озер і таємничим гротом «Німф».

Руслан Бова

Чи не думали розбавити програму, наприклад, письменниками? Чи ж Схід-Рок — лише музика?

Ні, фестиваль Схід-Рок — це не сугубо музика, тому в планах є додавати літературні сцени, гутірки, можливо, театральні сцени. Перш за все ми музичний фестиваль і ми завжди готові розглядати різні напрямки в музиці, але це не говорить про те, що нас не цікавлять інші напрямки розвитку фестивалю.

Як проходить домовленість з гостями? Наскільки гурти всеукраїнського рівня охоче до нас їдуть?

Наш фестиваль цього року святкує 5-ти річний ювілей, тому це вже саме за себе говорить про якийсь рівень, артисти про нас вже давно добре знають, не потрібно розповідати хто ми та чим займаємось та й з української рок сцени майже всі Топ артисти виступали у нас.

Серед гуртів же є і зовсім новачки? Їх відбір відбувається ж голосуванням? І чи є приклади тих, які після Схід-Року набули більшої популярності ніж раніше?

Так, ми всі 5 років практикуємо відбори на Головну сцену фестивалю та даємо можливість молодим командам зіграти на одній сцені з “монстрами” української рок сцени. Голосування проходить в 2 етапи, спочатку групи подають свої заявки та приймають участь у інтернет відборах, ті групи які пройшли мінімальний поріг голосів потрапляють на розгляд оргкомітету, де ми своїм голосуванням обираємо 4–5 гурти які виступлять на фестивалі. Цього року на 4 місця на Головній сцені ми отримали майже 500 заявок від гуртів. До прикладу через голосування до нас у 2014 році потрапляли Without Limits, пізніше гурт дійшов до прямих ефірів на шоу Х-фактор. Насправді виступ на фестивалі для молодого гурту — це можливість показати свою творчість новій аудиторії та підтягнути цю аудиторію до себе.

А що до наметового містечка, душу, дров…?

Фестиваль за роки свого існування в плані організації вийшов на максимально високий рівень, коли після кожного проведеного фесту нам не потрібно все змінювати в його організації, а лише виправити маленькі незручності або недоліки. Тому цього року традиційно буде безкоштовне наметове містечко з душами, туалетами, водою, дровами, пунктами підзарядки телефонів, розвагами і т.і. Головне привезти з собою хороший настрій.

Перелік гуртів:

Головна сцена

* Сергій Бабкін
* Антитіла
* O.Torvald
* Pianoбой
* Le Basour (Italy)
* Space Of Variations
* Bahroma
* Гражданин Топинамбур
* Mountain Breeze
* Royal Corvus
* One Light Inside
* The BeatChess
* Sheldon Cooper
* ВВ

Мала сцена

* Kadnay
* Aghiazma
* Halcyon Hope (Denmark)
* Roll Models
* Tokyo Grace (Japan)
* Sweetlo

Автор: Дар’я Данілова

Фотограф: Юрій Волк

One clap, two clap, three clap, forty?

By clapping more or less, you can signal to us which stories really stand out.