Схід-Рок. Там, де музика в тобі

5 років, дві сцени, 20 музичних гуртів відібраних із 500 заявок, квитки, які почали продавати ще із зими, музична апаратура, яка за словами організаторів є кращою в Сумській, Харківській та Полтавській областях.

Схід-Рок — музичний фестиваль, який вже протягом 5 років проходить в Сумській області у місті Тростянець, а саме в історичному місці — Круглому Дворі, де музика зосереджується в стінах будівлі, тим самим додаючи музиці гучності, глибини, драйву…

Афіша.Суми відвідала цей фестиваль і готова поділитися побаченим та почутим зі сцени та із залаштунків.

Першим із ким нам вдалося поговорити став Сергій Бабкін, який на фестиваль приїхав зі своєю дружиною, яка є директором його гурту. Сергій розповів, що оскільки формат фестивалю відрізняється від концертів, то і він намагатиметься робити так, аби люди не просто стояли, а й танцювали, стрибали, співали. Забігаючи наперед, у нього таки вийшло це зробити.

Цитати:
«Співати на фестивалі означає узяти естафету від попереднього гурту, додати свого вогню та ще більше запалити слухачів, а потім передати цю естафету наступному гурту».
«Я не думав у свої 13 років, коли вперше узяв гітару до рук, що колись буду виступати. Я робив те, що мені подобається, а потім сталося так, що крім мене ще хтось сказав «ух-ти» від того, що роблю і таких людей ставало усе більше».
Сергій Бабкін з дружиною

Італійський гурт Le Basour

Знайомство з ними було ще на прес-конференції і виглядало це так:

До звичайного формату питання-відповідь, додалися пісні, які музиканти або вмикали зі свого ноутбуку або ж починали співати соло, жарти, які вони розповідали то одне одному, то нам. Крім того, вони постійно говорили одну єдину фразу українською «ваші люди чудові».

Про різницю між українською публікою та європейською:

«Різниця в тому, що європейці підспівують пісні, які знають, а українці навіть ті, які чують вперше. Це круто. Ще якщо оплески європейців схожі на оплески у нудному театрі, то українці аплодують дуже енергійно та драйвово».
Le Basour

Завершилася прес-конференція тим, що соліст гурту запросив танцювати, а потім ледь не винес за двері із собою.

Перед своїм виступом волонтери надували великі кулі, якими потім кидалися слухачі. Це мало крутий вигляд і за словами гурту, вони так вже робили на великих фестивалях. А ще італійці подарували браслети з написом гурту, які світяться в темряві. Після ж свого виступу, на відмін від українських виконавців, вони «спустилися до народу» та робили з ними селфі, фото, давали автографи та залишалися зі своїм глядачем до кінця.

PianoBoy — прямолінійний та щирий виконавець, який під час свого концерту зробив так аби співали усі.

Виконавець розповів, що музика — справа усього його життя, якою він займається з 4 років і дуже засмучується, якщо через певні технічні причини у нього не виходить подарувати своїм слухачам те, за чим вони прийшли. Тому гурт на концерти їздить зі своєю апаратурою. На фестивалі PianoBoy ходив з бейсболкою «PianoБог», яку подарувала йому одна його шанувальниця.

Про Круглий Двір: «Уявляв його якимсь грозним, а коли приїхав, то відчув, що це — замок друзів».
PianoBoy

Гражданин Топинамбур— гурт, який зможе розвеселити навіть най похмурішу людину, адже різноманітність гримас соліста вражає:

«Артисти вони і мають надихати, а якби ми просто так стояли? Схід-рок — фестиваль локальний, який проходить у невеличкому містечку. Ми з Дніпра і це місто побільше, але у нас на сьогодні не має таких фестивалей, а сюди люди їдуть і з Дніпра, і з Харкова і з інших міст. Багато людей саме три роки тому побачили нас завдяки Схід-Року і це дуже круто».
Інтерв’ю з Романом Забугою (солістом гурту)

Гурт «Антитіла» не були на запланованій прес-конференції через втому та й після виступу побажали краще відпочити, але на самому концерту, враховуючи реакцію публіки, вони виклалися на всю.

Тарас Тополя між піснями спілкувався з публікою:

«Дівчатка, не перебирайте на себе роль чоловіків. Давайте їм хоча б двері в машині відкрити».

Також, на фестивалі були гурти: ВВ, O.Torvald, Bahroma, Mountain Breeze та інші.

Загалом, Схід-Рок — фестиваль на якому під час виступів не можливо просто стояти, бо ти співаєш, повторюєш рухи музикантів та солістів, танцюєш, стрибаєш і незважаючи на вечірній холод, тобі по-справжньому спекотно.

Автор: Дар’я Данілова

Фотограф: Лена Ліон