«Цивільний корпус „Азов“».«Рух»

Ні для кого не є секретом, що війна на території України триває. Продовжується і формування свідомої нації, яка цінує свою свободу та незалежність. В умовах боротьби активізуються й громадські об’єднання й організації, які спрямовують свою діяльність на патріотичне виховання молоді. Однією із таких громадських організацій є «Цивільний корпус „Азов“».

Сьогодні, 5 серпня сумський осередок презентував короткометражний фільм під назвою «Рух». Прем`єра відбулася у виставковому центрі «Іллінський», саме тут зібралися члени «Цивільного корпусу „Азов“», громадські діячі та просто люди, яким цікаве минуле, теперішнє та майбутнє України.

Про що фільм?

Він про діяльність осередків «Цивільного корпусу „Азов“» по всій Україні, про окремі заходи, акції у яких вони брали участь, про виборення незалежності, про відстоювання справедливості… Наприклад, про марш «Вимоги нації» у Києві або ж «Школу Націократії», про Чернігівську акцію проти гральних автоматів, бо як зазначили у фільмі: «усі про них знають, у тому числі й поліція, але усі прикривали».

А ще, азовці наслідують діяльність князя Святослава: «ми нащадки Святослава і через кілька десятків років будемо його нащадками та проводитимемо його політику об`єднання України».

Моменти фільму, які викликають мурашки по шкірі.

Переходи у кінострічці між різними сторінками історії — незвичайні. У той момент голос автора — голос предка-українця. Він нагадує про значимість кожної пролитої краплі крові, про цінність єдності та незламність українського духу: «у той момент, коли у боях проливалася кров предків — не загинула воля й честь нащадків» або ж: «нація, яка раз підкорилася, мусить жити з раною, яка ніколи не загоїться».

Чим ще займається «Цивільний корпус „Азов“»?

Організацією спортивних гуртків, занять, змагань. Також, влаштовують вишколи у дитячих таборах. Сумський осередок нещодавно (29–31 липня) допоміг в організації турніру по стрільбі з лука.

ЦК «Азов» у твоєму місті.

«Плануємо відзняти окремий фільм про діяльність «Цивільного корпусу „Азов“» у Сумах»,— Олексій Землянко (голова сумського осередку), — нам лише півтора роки, але ми постійно розвиваємося. Усе добровільно, бо ціллю є не гроші, а ідея. На відмін від чиновників ми не отримуємо гроші, мало хто має окремі квартири, а тим паче будинки. Ми розвиваємо молодь, вивчаємо історію, удосконалюємо фізичні здібності та навики — готуємо наше майбутнє. До нас має можливість долучитися будь-хто, хто поділяє наші погляди. Питання у довірі людей, бо мало хто знає чим ми займаємось, адже ми не ходимо по вулицям із листівками та рекламою «Азову», а є ті, хто думають, що тут щось насильницьке. Насправді ж, ми маленька нація із людей різних професій та поглядів від звичайних патріотів до ультрасу, але ми змінюємо країну на краще, формуючи велику націю».

«Азовці не знають імен одне одного», — Олексій Землянко.

Після закінчення фільму до слова був запрошений азовець на псевдонім «Зеленко», який додав до сюжету фільму про діяльність ЦК «Азов» наступні слова: «я за незалежну Україну. Я не хочу, щоб люди, які дірвалися до влади об`їдали народ. Я не хочу, щоб пенсіонери скиталися по смітниках. Я хочу, щоб мій син вступив до ВНЗ без грошей. Я хочу, щоб зробили закони, які не давали змогу чиновникам лікуватися, навчатися, відпочивати закордоном. Тоді б у нас медицина, освіта й інші галузі були б більш розвинуті.

А ще у нас зараз війна, а люди не бояться говорити, що вони стали мільярдерами, а їхні діти не соромляться хизуватися поїздками закордон та коштовними придбаннями.

Я той, хто хоче змінити Україну і таких як я більше мільйону».

Автор: Дар’я Данілова
Фотограф: Сергій Єрмоленко