کدام جنس کابینت آشپزخانه را انتخاب کنیم؟

کدام جنس کابینت آشپزخانه را انتخاب کنیم؟
 
 کابینت ها از انواع تجهیزاتی هستند که می توانند در دکوراسیون داخلی آشپزخانه چهره ای جذاب و متفاوت ایجاد نمایند. امروزه امکان ساخت کابینت ها در انواع جنس و رنگ های مختلف وجود دارد که در میان این طرح های متنوع، کابینت های ام دی اف توانسته اند جای خود را در میان مردم باز کرده و توجه افراد زیادی را به سوی خود جلب نمایند.
 
 
 
 کابینت های ام دی اف از ضایعات و دور ریز چوب ساخته شده به همین علت است که امکان ساخت این مدل کابینت ها با رنگ و طرح های مختلف وجود دارد. از انواع گونه های خاص تر کابینت های ام دی اف می توان به کابینت هایگلاس و کابینت ممبران اشاره نمود که از محبوبیت بالایی برخوردار می باشند.
 
 از سوی دیگر می توان گفت کابینت ها عناصری هستند که کارایی بسیار زیادی در منزل و محیط های اداری دارند. کابینت ها انواع و جنس های مختلفی دارند که همین مساله باعث می شود هر کسی با هر سلیقه ای بتواند آن محیطی که مد نظر دارد را پدید آورد.
 
 اکثر افراد مصرف کننده اطلاعات کافی در زمینه جنس های مختلف کابینت ندارد لذا گاها انتخاب آنها با مشکل مواجه می شود.
 
 جنس هایی که در این بخش معرف حضور هستند می توانند در قسمت های مختلف کابینت مثل بدنه و یا درب ها مورد استفاده قرار گیرند. حتی این مواد و مصالح بسته به سلیقه شخص می توانند به صورت ادغامی استفاده شوند.

کدام جنس کابینت آشپزخانه را انتخاب کنیم؟

کدام جنس کابینت آشپزخانه را انتخاب کنیم؟

1- کابینت های فلزی
 کابینت های تمام فلزی، کابینت هایی هستند که تقریبا از حیطه استفاده خارج شده اند؛ البته فراموش نشود که هنوز هم در بدنه بعضی کابینت ها برای کاهش هزینه از فلز استفاده می شود. به طور مثال افرادی که کابینت ام دی اف را ترجیه می دهند می توانند درب کابینت را ام دی اف و بدنه آن را از فلز بسازند. استفاده از فلز در این زمینه موجب کمک به صرفه اقتصادی خانواده ها می شود.
 
 معایب و مزایای کابینت های فلزی
 رنگ کابینت های فلزی معمولا بعد از مدتی از بین می رود و نیاز به رنگ آمیزی مجدد دارند. یکی از بزرگ ترین مشکلات این دسته از کابینت ها زنگ زدگی آن ها هنگام تماس با رطوبت است در ضمن باز و بسته کردن درب کابینت های فلزی سر و صدای زیادی ایجاد می نماید و به همین دلیل این کابینت ها طرفدار زیادی ندارد. تنها مزیت این کابینت ها قیمت ارزان آن ها است.

کدام نوع کابینت آشپزخانه را انتخاب کنیم؟

کدام نوع کابینت آشپزخانه را انتخاب کنیم؟

2- کابینت های تمام چوب
 معمولا افرادی که مایل به آوردن گرمای سبک روستیک به یک خانه مدرن هستند، به سراغ کابینت های تمام چوب می روند. این کابینت ها از جمله کابینت های جذاب و زیبایی هستند که جلوه ای خیره کننده به آشپزخانه می بخشد. البته شایان ذکر است که این جنس کابینت ها برای خانه هایی به سبک کلاسیک هم مورد استفاده قرار می گیرند.
 
 مزایا و معایب کابینت های تمام چوب
 از جمله معایب این دسته از کابینت ها می توان به قیمت بسیار بالای آن ها اشاره کرد . یکی دیگر از معایب این کابینت ها مدت زمان زیاد لازم جهت آماده سازی و نصب آن هاست.

کدام نوع کابینت آشپزخانه را انتخاب کنیم؟

کدام جنس کابینت آشپزخانه را انتخاب کنیم؟

3- کابینت های ام دی اف
 ام دی اف ها از ضایعات دورریختنی چوب ها به وجود می آیند . این تخته ها دارای تنوع طرح و رنگ های زیادی می باشند. تنوع طرح و رنگ آنها سبب شده تا طرفداران زیادی را به خود اختصاص دهند. همچنین فراموش نشود که ام دی اف ها توانایی بالایی در هماهنگی با دیگر عناصر و قسمت های دکوراسیون خانه دارد و این به نوعی نقطه قوت ام دی اف به شمار می رود.
 
 مزایا و معایب کابینت های ام دی اف
 این ترکیب در برابر رطوبت هوا مقاومت بالایی داشته و دچار آسیب نمی شود، به همین علت کاربرد آن در محیط آشپزخانه که هنگام آشپزی رطوبت بالایی دارد منطقی و مناسب می باشد. علاوه بر ساخت کابینت، از این ترکیب در ساخت مبلمان، میز و صندلی، دکور و کف‌سازی اتاق‌ها نیز استفاده می‌شود. ام‌دی‌اف در برابر حرارت فوق‌العاده مقاوم و عایقی مناسب در برابر صوت است.

کدام جنس کابینت آشپزخانه را انتخاب کنیم؟

کدام جنس کابینت آشپزخانه را انتخاب کنیم؟

4- کابینت های هایگلاس
 این جنس از کابینت ها گونه ای متفاوت از ام دی اف ها است. روکش این نوع تخته ها بسیار براق و درخشان می باشد. این نوع از کابینت ها بسیار شیک و زیبا بوده و براقیت سطح آن ها می تواند چشم هر کسی را به خود خیره نماید. تنوع رنگی آن ها نیز از ویژگی های بارز آن است. سهولت در تمیز کار نیز از دیگر مواردی است که باعث می شود این کابینت ها خواهان زیادی داشته باشد.
 
 مزایا و معایب کابینت های هایگلاس
 ام دی اف هایگلاس به دلیل روکش خاص و فرآیند ویژه تولید، قیمت بالایی دارند. درخشندگی برجسته ترین خصوصیت هایگلاس بوده وهمین مشخصه سبب شده تا نسبت به دیگر محصولات موجود در بازار اهمیت بیشتری داشته باشد.

Click to Post

One clap, two clap, three clap, forty?

By clapping more or less, you can signal to us which stories really stand out.