Kolay Yoldan Bitcoin, Ethereum Madenciliği — Hashflare

Hashflare dijital para birimleri için bulut (cloud) madencilik hizmeti veren bir websitesi. 2015 yılında kurulmuş bir site. Aslında ilk kurulduklarında crypto-madenciliği için ekipmanı satışı yapıyorlar. Fakat sonrasında sektöründe gelişmesiyle birlikte bulut madencilik işine giriyorlar. Hasflare kullanıcılarına crypto currency dediğimiz (Bitcoin,ethereum, dash vb.) para birimleri için madencilik yapma imkanı veriyor. Kendi bünyelerinde bulunan ve madencilik yapan ekipmanları kiralayabiliyor ve bu sayede kar elde edebiliyorsunuz. Eğer Bitcoin ya da Ethereum madenciliği yapmaya başlamak istiyor fakat bir sürü fiziksel ekipman alıp onların kurulumu, bakımı, soğutması, bağlantı ve elektrik tüketimi gibi problemleri ile uğraşmak istemiyorsanız Bulut Madenciliği sizin için çok iyi bir alternatif sunuyor.

Hasflare 2015 Yılında kurulmuş ve Bulut Madencilik Hizmeti sunan bir Websitesi

Peki Hasflare nasıl Çalışıyor ?

Hashflare veri merkezinde, yüksek verimli dijital para birimi madenciliği yapan binlerce ekipman bulunuyor.Aşağıda da görüldüğü gibi tamamen bir fabrika gibi çalışılıyor. Bu ekipmanlar yüksek miktarda elektrik tüketiyor. İşlemcilerin ve Ekran kartlarının kapasiteleri kullanılarak Dijital Para dünyasında yapılan her bir işlemin gerçekleşmesi sağlanıyor. Üretilen bu güç bizim gibi kullanıcılara kiralanabiliyor. Kullanıcılar uzaktan bu havuzda bulunan işlemci gücünü kendilerine en uygun gelen şekilde kiralıyorlar. Sonrasında kazanılan her bir crypto para birimi kiralan hashrate’lara uygun olacak şekilde tüm sistem içerisinde dağıtılıyor. Yapmanız gereken sadece siteye üye olup, hash gücü kiralamanız ve bu gücü anlamlı bir şekilde dağıtarak kar etmeye başlamanız.

Veri Merkezinden Bir Görüntü

Şimdi Beraber Nasıl Üye olunacağına ve Nasıl Madencilik Yapılabileceğine Beraber Bakalım.

Hashflare’da Hesap Oluşturmak

Bu link ile hesap oluşturma sayfasına gidilir. Mail adresi , Ülke, Şifre ve Doğum Tarihi girildikten sonra KAYIT’a basılır.

◘ Sonrasında, mail adresimize onay maili geliyor. Bu Onay mailini mailde yer alan linke tıklayarak üyeliğimizi onaylıyoruz.

◘ Hesabımıza giriş yaptıktan sonra Bitcoin Adresimizi kaydetmemiz gerekiyor. Bunun için Poloniex üzerinden alabileceğimiz Bitcoin adresimizi kaydediyoruz. (Poloniex üzerinden alınmasına gerek yok. Size özel bir Bitcoin Adresi olması yeterli . Türkiye’de Paribu ve Koinim gibi siteler bu hizmeti sağlıyorlar.)

Poloniex’ten aldığım Örnek bir Bitcoin Adresi

Bitcoin adresinin hesaba ilişkilendirilmesi aşağıdaki menüden yapılıyor. İsterseniz aynı şekilde Ethereum ve Dash adresinizi de burada hesabınız ile ilişkilendirebilirsiniz. Kazançlarınız bu hesaplara aktarılacaktır.

Şimdi, artık madenciliğe başlayabilir ve Hashpower kiralayabilirsiniz.

Madenciliğe nasıl Başlarız ?

Madenciliğe başlamak için, kendimize uygun bir hashrate seçimi yapmamız gerekiyor. Bunun için Menüde “Kazım Gücü(Hashrate) Satın Al” alanına geliyoruz. Burada satın alabileceğimiz Hashrate’lar aşağıdaki gibi :

SHA-256 : Bitcoin

Scrypt : LiteCoin

ETHASH : Ethereum

X11 : Dash

EQUIHASH : Zcash

Hangi para biriminin madenciliğini yapacaksak o Hashrate’i satın almamız gerekiyor.

◘ Bu yazıda Panel üzerinde SHA-256 için Hashrate alacağız.

◘ Alışveriş seğeri ikonuna basarak ne kadar Hashrate alacağımızı bütçemize göre ayarlıyoruz. Karar verdikten sonra Proceed (Devam) butonu ile alma işlemine geçebiliriz. Aldığımız Hashrate’in bize ne kadar para kazandıracağını da bu link üzerinden hesaplayabilirsiniz.

◘ Kiralama işleminize ait detaylar bir sonraki sayfada gösteriliyor. Eğer her şey belirlediğiniz gibi ise, Payment Method (Ödeme Tipi) butonuna basarak nasıl ödeme yapacağınızı seçiyorsunuz . Kredi kartı en kolay ve hızlı yöntem olacaktır.

◘ Fakat biz bu örnekte Bitcoin ile ödeme yapacağız.

◘ Şartları kabul ettikten sonra işlemi onaylıyoruz.

Bitcoin ile ödeme yapıyoruz.

◘ Ödemeyi onların belirttiği adrese gönderiyoruz.

◘ Ödeme tamamlandıktan sonra, Hasflare bizim için madencilik yapmaya başlıyor. Sonrasında hergün ne kadar kazandığımızı Panel üzerinden izleyebiliyoruz. İstersek Hashrate’imizi sonrasında tekrar yükseltebiliriz. Kazancımız kiraladığımız Hashrate arttıkça artacaktır. Fakat daha çok Hashrate için daha fazla kiralama ücreti vermemiz gerekiyor.

Örneğin, 200 GH/s satın aldığımızda bunun yıllık getirisi 65,40$ olacak fakat kiralama ücretimiz 24$. Burada eğer Bitcoin’in değeri aynı kalırsa 65,40–24 = 41,4$ karımızın olacağını öngürüyoruz.

Bir yıl sonrasında 65,40USD getirisi olacağını düşünüyoruz. Tabiki bu değer Bitcoin değer kazandıkça daha da artacaktır.
Kiralama ücretimiz 24USD

Panel üzerinden kazancımızı aşağıdaki gibi izleyebiliyoruz.

◘ Sağ üstte bulunan (witdraw) para çekme butonuna basarak kazançlarımızı çekebiliriz.

◘ Para çekme butonu ile açılan menüde ne kadar para çekeceğimizi belirliyoruz.

◘ Para çekme işlemini onayladıktan sonra emaile gelen onay mailini onaylamamız gerekiyor. Sonrasında paramız hesaba bağladığımız hesaba aktarılıyor. Bu işlemin tamamlanması yaklaşık olarak 15 dk. sürüyor.

Eğer kafanıza takılan herhangi bir soru olursa ya da paylaşmak istediğiniz bir strateji yorumlar kısmına yazmayı unutmayın . Elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışacağım.