Photo by Daniel Hjalmarsson on Unsplash

Büyükannem biyoloji veya ziraat eğitimi almadı. Liseyi bile bitirmedi. Ama sert bir avokadonun olgun bir muzla birlikte bir kese kâğıdına koyularak yumuşatılabileceğini biliyordu.

Bu sihri annesinden öğrenmişti, annesi de kendi annesinden vesaire. Aslında bu uygulama eski çağlara kadar uzanır; kadim kültürlerde meyveleri olgunlaştırmak için birçok yöntem kullanılırdı.

Eski Mısırlılar incirleri olgunlaştırmak için aralarına birkaç tane yarılmış incir koyarlardı; eski Çin’de ise armutları olgunlaştırmak için armut dolu ardiyenin içinde tütsü yakılırdı.

Bitkilerin Bildikleri hakkında daha fazla bilgi için tıklayın!


Photo by chuttersnap on Unsplash

Internet Download Manager (IDM) indirme hızlarını %500’e kadar arttırmak, indirmeleri devam ettirmek ve programlamak için kullanımı kolay bir araçtır.

Internet Download Manager kullanıcılarının görüşlerine göre Internet Download Manager sevdiğiniz yazılımları, oyunları, cd, dvd ve mp3 müzikleri, filmleri, ve ücretsiz yazılımları indirmek için mükemmel bir hızlandırıcı programı!

Internet Download Manager hakkında daha fazla bilgi için tıklayın!


Photo by Juja Han on Unsplash

Türkçe Podcast sayfasında teknolojiden tasavvufa, islamdan günlük konulara kadar kayıtlı sohbetler yer almaktadır. iTunes, Spotify, Google Podcast ve diğer uygulamalardan dinleyebilirsiniz. Türkçe Podcast yayınları ücretsizdir. Önerileri iletişim sayfasından tarafıma iletebilirsiniz.


Photo by CoWomen on Unsplash

FeedBurner, 2004 yılında yayına açılan web feed yönetimini sağlayan servisdir. Blogcular, podcast yayıncıları ve diğer web tabanlı içerik yayıncıları için özel RSS beslemeleri yönetmesine imkan sağlar. Google, 2007’de FeedBurner’ı satın aldı.

Kaynak: FeedBurner Nedir


Photo by Nicolas Picard on Unsplash

Feedly ise web sitelerinde yeni eklenen içeriği kolaylıkla takip etmemizi sağlar.

Feedly ise web sitelerinde yeni eklenen içeriği kolaylıkla takip etmemizi sağlar. Web tarayıcısı üzerinden, Android veya iOS uygulamaları ile kolaylıkla takip edebilirsiniz. DevHD firması tarafından geliştirilen Feedly 2008 yılında yayına açılmıştır.

Kaynak: Feedly Nedir


Photo by NordWood Themes on Unsplash

Kolay kullanım için hazırlanan el çantası niteliğindeki bu sitelerden ücretsiz olarak yararlanabilirsiniz. Ücretsiz stok fotoğraflar, videolar, mockuplar, yazı tipleri, grafikler, araçlar, dokular, sesler, renkler ve ikonların yer aldığı listede bir çok sitenin linki bulunmaktadır.

İçindekiler

  1. Fotoğraf
  2. Mockup
  3. Video
  4. İkon
  5. Grafik
  6. Araçlar
  7. Yazı Tipi
  8. Doku
  9. Renk
  10. Ses

Kaynak: Tasarımcıların El Çantası Niteliğindeki Ücretsiz Kaynaklar (Fotoğraf, Video, İkon, Yazı Tipi, Renk, Ses)


Photo by Ilya Pavlov on Unsplash

Metin editörü olan Sublime Text 3 programını daha verimli kullanmamızı sağlayan eklentilerin nasıl kurulduğu ve kullanıldığını detaylı bir şekilde açıklayan rehberi sizlerle paylaşmak istiyorum.

Bu rehberde adımları tek tek takip ederseniz. Kolay ve hızlı kurulum yapabilirsiniz.

Bu rehberde neler var önce onların listesini sizlere sunmak istiyorum.

Sublime Text 3 Kullanım Rehberi için tıklayın.


Photo by Ron McClenny on Unsplash

Apple iPhone ve iPad cihazımıza kuracağız uygulama ile tüm sitelerden ücretsiz bir şekilde video indirebilirsiniz. Uygulamanın içinde yer alan özellikle indirdiğiniz videoları ses (mp3) formatına çevirebilirsiniz.

iPhone Video İndirme adımlarını öğrenmek için tıklayın.

Get the Medium app

A button that says 'Download on the App Store', and if clicked it will lead you to the iOS App store
A button that says 'Get it on, Google Play', and if clicked it will lead you to the Google Play store