Svarbiausias dalykas apie 2020-ųjų marketingo tendencijas!

Atėjus rudeniui praūžė ir dar tik ruošiasi ūžti tuntas konferencijų, renginių, paskaitų ir mokamų ir nemokamų diskusijų apie tai, kas mūsų (marketingo specialistų, reklamos agentūrų darbuotojų, kūrybininkų ir panašių) laukia jau TUOJ — kas bus tas naujas blizgus objektas, kuris nukreips mūsų dėmesį ateinančiais metais.

Aš pats, kas kartą susilaukęs kvietimo skaityti paskaitą ar kalbėti konferencijoje, dažniausiai susilaukiu to paties prašymo — „kas naujo vyksta, kokie nauji įrankiai, kokie nauji formatai, nauji…“ Kas sužlugdys Facebook’ą, kas nužudys Instagramą ir kaip reikės reklamuotis Snapchat’e. Kartais pasiduodu pagundai pamoralizuoti ir priminti, kad prieš skubant domėtis, kas pakeis Facebook’ą, ir kaip ten reikės reklamuotis, vertėtų pasigilinti, kaip išnaudoti jį dabar ir šiandien. Na, kol jis dar nemirė. O ne deginti pinigus, skiriamus „komunikacijai“, ir laukti to mitinio žudiko.

Po vieno iš skaitytų pranešimų, kuriame taip pat užsiminiau apie blizgių ateities tendencijų vaikymosi žalą, buvau pabartas – „mūsų rinkoje labai svarbu žinoti, kas vyksta, jūs turbūt nesat susidūręs“.

Mielieji, aš ir nesakau, kad reikia užsimerkti, užkimšti ausis ir įkišti galvą į smėlį. Bet ar nėra taip, kad ant liguistumo ribos balansuojantis domėjimasis visomis naujovėmis – tik būdas atidėti visus šiandien jūsų dėmesio reikalaujančius darbus? Nes turinio strategijos kūrimas tikrai nėra toks blizgus ir patrauklus kaip virtuali realybė, dirbtinis intelektas ar tiesiog naujas Facebook reklamos formatas?

Kaip marketingistai tikrai turėtume žinoti, kad „naujas modelis“ „naujos kartos dizainas“, „ateities technologija“ ar tiesiog, „nauja kolekcija“ tikrai padeda parduoti. FOMO ir noras būti „priekyje“ nulėmė ne vieną skubotą sprendimą pirkti. Bet ar tikrai verta deginti senus rūbus vos pasirodžius naujoms rudens/žiemos iškaboms?

Domėkimės tendencijomis, galvokime apie galimybes pritaikyti naujausias technologijas, bet tai darydami nepamirškime ir to, kad „senieji“ metodai anaiptol kol kas neįvaldyti, o kol ateis 2020-ieji ar 2030-ieji, dar reikės su jais padirbėti.