Nebeatidėliokim gal?

Va tada tai pagyvensim

Kada nusprendėm, kad laimė – tai kažkas, ką gausim kartu su tuo daiktu, kurio labai „reikia“? Kad laimė – tai tas jausmas, kuris aplankys, kai uždirbsim tą sumą X, apie kurią svajojame?

Ir kad dabar būti laimingi negalime, nes kažkurios sąlygos dar neišpildytos?

Kiek kartų girdėjot ir sakėt „va, susitaupysim ant įnašo…“, „išsimokėsim paskolą ir tada…“, „vaikai paaugs, o tada tai…“, „dar turiu metus išdirbt, o tada jau galėsiu pailsėt“ ir daugybę panašių versijų?

O kas bus, jei nepavyks susitaupyti? Jei nepakels pareigose arba prasidės krizė ir darbo nebeliks? Dabar laimė turi aiškų deadline’ą, o kas bus po jo? O jeigu – tpfu tpfu tpfu – nutiks kas nors tikrai baisaus? Taip ir numirsi nepajutęs, kaip jaučiasi tikrai laimingas namo savininkas?

Ar tikrai turi vesti/ištekėti, susilaukti vaikų, rasti darbą, kuris moka X, pasistatyti namą, kuris kainuoja Y, uždirbti Z sumą ir apkeliauti N šalių, kad galėtum pasakyti, kad kažką (laimę?) jau pasiekei? Nes tokiu atveju visas tavo gyvenimas iki to momento yra tik nieko vertas procesas siekiant tikslo X, kuris turėtų būti kuo trumpesnis.

Gal verčiau išmokti pasimėgauti procesu ir tikslo siekti nepamirštant, kad ir jo nepasiekus niekas nedraudžia džiaugtis gyvenimu?

Kad geriau vaikus planuoti ne pagal tai, kada jie sulauks pilnametystės ir „tada tai pailsėsiu“, o tada, kai…nori turėti vaikų ir džiaugtis tėvyste/motinyste?

Kad geriau ne dirbti darbą, kurio nekenti 5 metus, ir tuomet pasistatyti namą, bet darbą, kuris nors kiek patinka, kad ir dvigubai ilgiau. (Nes kai pasistatysi namą po penkių metų, laimė nusikels vėl — šįkart, kol surasi darbą, kuris nors kiek patinka)

Kad geriau džiaugtis gyvenimu su visais jo trūkumais dabar, o ne lygintis su kažkuo, pas ką Instagrame nuotraukos toookios gražios? Ir kasdien laukti kol jis pagerės? Nes gražesnių instagramo nuotraukų visada bus. Net ir Kim Kardashian turi kam pavydėti gražesnio feed’o.

O šiandiena praeis taip, kaip nuspręsi tu – laukiant geresnio gyvenimo arba besidžiaugiant tuo, kurį turi dabar.