NNS, NEO Platformu Üzerinde Kişiselleştirilmiş Cüzdan ve Pasif Gelir İmkanı

NNS, NEO platformu üzerinde geliştirilen ve bütün NEO ağı kullanıcıları için kullanışlı bir özellik sağlamayı amaçlayan bir dApp’tir.

NNS, en çok kullanılan NEO dApp’lerinden biri olmayı amaçlamaktadır ve bu gayet olası gözükmektedir.

NNS Nedir?

NNS,NEO Name Service, NEO platformu üzerinde genel kullanışlılığı arttırmayı amaçlamaktadır. NEO cüzdanlarının adresleri, diğer çoğu kripto adresinde olduğu gibi normal bir kullanıcının akılda tutmasının zor olduğu ve ilk açıldığında rastgele üretilen harfler ve sayılardan oluşmaktadır. NNS, NEO üzerindeki cüzdan adreslerini akılda tutulması kolay, kullanıcının seçtiği kelimeler ve ifadelerle değiştirerek NEO aktarımlarını ve kullanımlarını kolaylaştırarak günlük kullanıcının işini kolaylaştırmayı amaçlamaktadır.

NEL Nedir?

NEL,New Econo Lab, NEO platformu üzerinde dApp ve donanım çözümleri geliştirmeye çalışan başarılı bir grup geliştiricidir. GitHub sayfalarına göre Çin’in en büyük NEO kitlesine sahiptir. Liu Yongxin ve Li Jianying beraberliği ile kurulan grup, şu an NEO cüzdanı, donanım cüzdanı ve NEO blokzinciri üzerinde oyunlar geliştiren ekip, NNS’i de geliştiren ekiptir. Çin’de popüler olması dolayısı ile Avrupa ve Amerika’da çok bilinmeyen bu başarılı ekip, NEO platformu üzerinde yaptığı geliştirmeler ile Avrupa ve Amerika’da da tanınırlığını arttıracaktır.

NNS Nasıl Çalışır ve Neden .NEO Alan Adım Olmalı?

NNS, karışık cüzdan adresiniz yerine kendi seçtiğiniz bir isim ve sonuna .neo uzantısı ile hesabınıza aktarım yapmanızı sağlar. Bunu NEO platformu üzerinde yarattıklarıcakıllı kontrat ile sağlarlar. Cüzdanınızın kendi adresini değiştirmeyecek, ancak kontrat aracılığı ile platformdan belirlediğiniz ada yapılan aktarımların kendi adresinize yönlendirilmesi sağlanacaktır. NNS platformu çıktığı zaman .neo uzantılı cüzdan adları açık arttırma usülü ile satılacaktır.

.NEO alan adına sahip olan kullanıcı, bu adresi kendi cüzdanına bağlayarak NEO hareketlerini .NEO alan adı ile gerçekleştirebilir ve takip edebilir. Kullanıcının platformu kullanmasını kolaylaştırmakla beraber yanlış bir aktarım yapılmasının veya phishing saldırılarının başarılı olmasının ihtimalini azaltmaktadır. NEO platformunun kullancılarına getireceği her özellik ile .NEO alan adına sahip olmanın kullanışlılığı artacaktır ve NEO blokzinciri başta olmak üzere blokzinciri teknolojisinin başarısına inanan kişiler için büyük bir değer ifade etmektedir.

Yatırım Olarak NNC

NNS’nin NEO ağı üzerindeki tokenı olan NEO Name Coin(NNC), blokzinciri projelerinin genel olarak kullandığı ICO yöntemi piyasaya sürülmemiştir. NEO blokzinciri üzerindeki kullanıcıların sahip oldukları her NEO başına 0.1 NNC droplanmıştır.

Toplamda NEO ağı üzerinde 1 milyar token adedine sahip olan NNC, çoğu blokzinciri projesine kıyasla oldukça az bir token miktarına sahiptir. Projenin başarılı olması durumunda NNS platformuna ve onun doğal birimi olan NNC tokenına talep artışından dolayı değerinin artması kaçınılmaz olacaktır.

NNS, daha önce bahsedildiği üzere açık arttırma platformu üzerinden bir gelir sağlamaktadır. Bu gelir, NEO platformu üzerinde GAS cinsinden %100 olarak NNC tokenı sahiplerine dağıtılacaktır. Platformun başarılı olması durumunda bu gelir de artacak ve NNC sahipleri NNC tutarak pasif gelir elde etmektedir.

Nasıl NNC Alabilirim?

NNC, şu an herhangi bir kripto borsasında satılmamaktadır. NEO sahiplerine droplanan NNC’ler OTC yani borsa dışı ticaret ile satılmaktadır. Önümüzdeki zamanlarda NNC’in tanınmış borsalara çıkmasıyla beraber NNC satın almak ve satmak kolaylaşacaktır.

NNC almanın başka bir yolu da Ağustos ortasında gerçekleşecek ödül kampanyasına katılım sağlamaktır. Ödül kampanyasında toplam jetonların %10'u katılımcılara dağıtılacaktır. Ödül programının içerdiği aşamalar sonradan açıklanacaktır.

Özet

NNS projesi, gerek kullanıcılar gerek yatırımcılar için büyük bir önem arz etmektedir. Kullanıcılara .neo uzantılı alan adları ile kolay bir kullanım sağlamakta ve yatırımcı için NNC tokenı ile platformun başarısı, düşük token adedi ve pasif gelir imkanına bağlı olarak başarılı bir yatırım imkanı sunmaktadır.

Proje hakkında detaylı bilgi için projenin resmi sayfasına göz atabilirsiniz. Projedeki gelişmeleri takip etmek ve aklınıza gelen sorulara cevap bulmak için NNS’in resmi Telegram sayfasına ulaşabilirsiniz. NNS topluluğu olarak proje hakkındaki gelişmeleri takip etmek ve proje hakkında konuşmak için Telegram sayfasına katılmanızı tavsiye ederiz.

Telegram Kanalı TR: https://t.me/NNS_Turkiye

Telegram Kanalı EN: https://t.me/forneonameservice

NNS Twitter: https://twitter.com/NeoNameService

NNS Medium: https://medium.com/neweconolab

NNS Whitepaper: http://doc.neons.name/en/latest/

NNS Websitesi: https://neons.name/index_En.html

Bu yazıyı yazan contraolin`e de ayrıca teşekkürler.