Kulindağ Pazar Kahvaltısı

Bir arkadaşımın uzun zamandır ismini duyduğu ve gitmek istediği bir yer olan Kulindağ dağ evine Pazar kahvaltısına gittik. Nasıl gidileceğini anlatmayacağım. Kavacıktan gidiş aşağıdaki gibi olup web sitesi www.kulindag.com’dur. Site üzerinde ulaşım için daha detaylı bir konum bulabilirsiniz.

Yeşillikler arasında dedim ya yamaca kurulmuş bir yer ve hava sıcak olmasına rağmen orman havası o sıcaklığı hissettirmedi. Ulaşım biraz zahmetli, dar köy yollarından geçerek ulaşılan mekanın son 100 metresi ise toprak ve yokuş. Kısa sürede burasının da parke taşlarla döşeneceğini düşünüyorum. Otopark için yer yetersiz gibi geldi bana, aracınızı mecburen valeye teslim ediyorsunuz. Valelerin araç kullanımının epey kötü bir nam-ı olduğunu bildiğim için genelde valeye araç teslim etmeyi istemiyorum.

Kahvaltı çeşitleri gayet yeterli, Türk milleti için kahvaltı denildiği zaman akla gelen iki şey kahvaltıda sıcak bir şeyler yemek ve hamur işi yiyecekler tüketmek. Hele de hamur işi sıcaksa değmeyin keyfimize. Kulindağ’ın kahvaltı malzemelerinde sıcak hamur işi ağır basıyor. Zeytin peynir çeşitleri yeterli, yeşil sebze miktarı yetersiz ve sıcaklardan mı kaynaklı nedir yeşillikler gözüme kötü göründü. Yeşile doğru bir akımın olduğu ve giderek arttığı günümüzde bence buna dikkat etmeleri gerekiyor.

Mekan oldukça büyük, kişi sayısı kapasite miktarı vermem zor ama tahmini 80–100 masa vardır diye düşünüyorum. Büyük bir mekanda çocuklar için mama sandalyesi yetersiz olması üzdü. Masaların birbirlerine olan konumları gayet güzel ayarlanmış, diğer müşterilerle kıç kıça oturmuyorsunuz. Mekanın kapalı alanı da var. Türkiye genelindeki açık hava sigara içenlerin yeri yanılgısına onlar da düşmüş. Anlamıyorum arkadaş, sigara içmeyenlerin temiz hava solumak hakkı değil mi? Sigara tiryakisi müşteri daha mı çok kazandırıyor da böyle bir uygulamaya gidiliyor. Sigara içmeyenlerin parası para değil mi? Bence artık tüm mekanların açık hava kısımlarında sigara içenler için bir bölme ayrılmalı. Bunu yapan yerler illa ki vardır, sözlerimle onları kırmak istemem. Sözüm diğerlerine :) Kulindağ da bu şekilde bir hizmet sunarsa daha da beğenilecektir.

Biz Ağustos(2017) ortasında gittik. Pazar günü gittik ve brunch aldık, aldığımız hizmete ödediğimiz fiyat 50 TL, bence gayet iyiydi.

Çalışanlar oldukça güler yüzlü. Yukarıda saydığım tüm olumsuzlukları silip atmanızı sağlıyor desem yanlış olmaz. Neye ihtiyacınız olsa hemen hızla yardımcı oluyorlar. Genel temizliği oldukça iyi olup mutlaka ziyaret edilmesi gereken bir yer.

Kalmak için dağ evleri var, dağ evleri kahvaltı yaptığımız yerin biraz daha üstünde bir yer. Gördüğüm kadarıyla toplam üç adet kulübe vardı. Kulübelere yamaç tırmanarak çıkıyorsunuz. Kamp çadırında kalmaya cesaret edemeyen doğa severler için değişik bir deneyim olabilir.

Aklımda kalmasın diye tarihe not düştüğüm bu ilk yazı için yorumlarınızı ve paylaşımlarınızı bekliyorum.

29.08.2017

One clap, two clap, three clap, forty?

By clapping more or less, you can signal to us which stories really stand out.