Başarısızlıklarım

Başlıktan da anlaşılacağı üzere bu ilk yazımda hayatımdaki başarısızlıkları anlatmaya karar verdim. İlk başarısızlığım henüz anne karnındayken :) 25 Aralık 1993 Cumartesi sabahı doğumuma henüz daha birkaç hafta varken doktor kontrolüne gidiyoruz ve doktor henüz zamanımızın olduğunu ve annemin eve dönüp dinlenmesini söylüyor ama annem eve geldiğinde işler beklendiği gibi olmuyor ve Gaziantep’deki rutubetli ve küçücük evimizde dünyaya beklenmedik bir şekilde gözlerimi açıyorum. Acıtasyon olsun diye söylemiyorum babam o sıralar işsiz ve mama parasını çıkaramıyor ve bu yüzden bir arkadaşı aracılığı ile İzmir’de iş bulup, İzmir’e göç etmeye karar veriyor ve İzmir’e taşınıyoruz.

İzmir

Babamın yeni patronu yaşlıca (Nail Amca ve Semra Teyze) maddi durumları çok iyi ve evlat torun sahibi olamamış kişiler. Durum böyle olunca bizde henüz her canlının yavruyken olduğu tatlılığa sahipken bize sıcak kucaklarını ve sevgilerini açıyorlar. İzmir’deki başarısızlığımız ise biraz kardeşimden kaynaklanıyor ama bunu daha sonra anlatırım :) Burada 4 seneye yakın bulunduktan sonra, Nam-ı Diyar İmar Bankası İflası (Hortumlanması-Cem UZAN) Babamın birikmiş parası da bu bankada ve parasını kurtarabilmek için İstanbul’a banka kuyruğuna geliyor ama kuyruğun aylar süreceğini anlayınca evi sırtlayıp İstanbul’a getiriyor hepimizi.

İstanbul

İstanbul’da Beylikdüzü’ne yerleşiyoruz (Yıl:2000) burası kocaman bir orman ve aşağılara (Esenyurt) doğru hep bataklık. Tek başımıza fırına gidip ekmek almamız yasak. Arkadaşlarımızla akşamları ellerde salçalı ekmek koltuk altında param parça olmuş futbol topumuzla hep beraber evlerimize ekmek almaya gönderilirdik. Hayatımı değiştiren zora sokan birçok başarısızlığa burada başladım. Lise yıllarında birçok kız tarafından beğenildiğim için okulun popüler çocuğu olma moduna girme hatasına düştüm ve çok sürmeden liseyi bıraktım. Derken sigaraya başlamıştım zaten alkol ve diğer kötü alışkanlıklarımda peşinden geldi. Çalışmıyordum ve sürekli bilgisayar oyunları (Knight-Metin2-Counter Strike vs) oynamaktan artık gözlerim şişiyordu resmen. Ailemin baskısıyla sürekli bir yerlerde işe girip çalışıyordum fakat bir türlü dikiş tutturamıyordum. Tek hevesim bilgisayar ve bilgisayarlarla alakalı şeylerdi. Sürekli bir şeyler yapıp para kazanmak ve sevdiğim işi yapmak istiyordum ama maddi yetersizlikler ve projelerimin büyüklükleri bunun her zaman önünü kesti. Liseyi açık öğretimden 3 senede bitirdim (Web Tasarım) Resmen örgün eğitimdeyken değerimi bilememiş yeteneklerimi fark edememişim. En sevdiğim ders aslında matematikmiş kızların saçlarındaki kırıklıklar değilmiş. Bunu anlamam çok geç oldu bu arada tabi bir çok irili ufaklı iş yerlerinde bilgisayar teknik servis vs tarzında işlerde çalıştım ve askere gidip geldim.

İstanbul — 2018

Aceka Holding A.Ş.’de bilgi işlem personeli olarak çalışmaktayım ve çok uzun olmaması adına anlatmadığım belkide yüzlerce başarısızlığımın şuan çok iyi dersini almış bir şekilde farkındayım. Şuan İngilizce kursuna gidiyorum, yöneticimden (Sn. Levent GÜLEÇ) Network konusunda hafta sonları eğitim alıyorum ve Programlama dilleri üzerine kendimi eğitmeye çalışıyorum. Hazırda bulunan 2 Web tabanlı projem içinde sponsor, yatırımcı veya melek yatırımcı yani kısaca bana finansal destek olacak birilerini arıyorum. Umarım yakında buradan projelerim için finansal destek sağlayan birilerini bulduğumu ve projelerimi hayata geçirdiğimi yazma fırsatım hatta şansım olur :)