Bir çok sahil kasabasına yerleşmek

Klişeler güzeldir çünkü çok konuşulur ve genelde kimse yapmaz.

Para şart tabiki

İnsan garip bir varlık, ömrünün yarısında bir şeylere maruz kalıp ikinci yarısında bu bir şeylere maruz kalmış kişiliğini tanımaya çalışıyor.

Sahil kasabına yerleşmek istiyorum. Evli değilim işim kolay. Ama orada sürekli ikamet etmek istemiyorum. Dünya çok güzel bir yer, insana az maruz kalmış yerlerde yaşamak arzusundayım. Yani bir sahil kasabasına yerleşme fikrim yok, bir çoğuna yerleşmek istiyorum, çünkü bir seçim yaparsam milyonlarcasından vazgeçmiş olacağım.

3 ay dar-es salaam da kalıp sonra 5 ay Köyceğiz de kalma fikri üzerinde çok fazla düşünmezsen bana çok cazip geliyor. İşimi internetten yapabiliyorum, internetin olduğu her yer benim ofisim. Bunun sayesinde bunu düşünebiliyorum. Gerisi meçhul.

Biraz düşününce o kadar çok engel çıkıyor ki karşıma. Keyif kaçırmaya yetecek çok ufak bir örnek veriyorum. 6 aylık anlaşma yaptınız ve kiraladınız evi. Kuş sesleri, çiçekler derken yaz geliyor. Balkonda deniz manzarası karşısında çalışmanıza sivrisinekler engel olabiliyor. Afedersiniz ama ben 4 duvar içinde olacaksam çok daha ferah yerler bulabilirim.

Evlendik diyelim. Çocuk yok. Mobilya takımı var. Bir şeye 4 milyar verip bir de sırtınızda taşımak fikri pek cazip değil. Bugün çok ufak bir sebepten Instagram uygulamasını sildim. Facebook hesabımı kapatmıştım geçenlerde. Bağlılık hissedersem akıllı telefon kullanmayı bırakabilirim. Bırakabilmek ve onsuz hayatıma devam edebilmek hoşuma gidiyor. Sensiz de yaşarım ben deyip yaşamak gurur okşayıcı bir şey. Bu yüzden mobilya takımı, vestiyer, baza ve berjer omuzlarda yük. Bir yere bırakamıyorum ve benim seyahat özgürlüğümü engelliyor.

Neden evlenip ev kuruyoruz arkadaşlar? Bir ev kurunca başka milyonlarca yerde ev kuramama fikri sizi de rahatsız etmiyor mu? Kur evini ve usul usul yaşa mı diyorsunuz? Cevaplarınızı merak etmiyorum çünkü binlerce mantıklı sebep sayıp beni de kendinize benzeteceksiniz.

Aklıma ne geldi. Dayımın oğlu misafirliğe nasıl gelecek?

Şunu dinle bir de. Bekara eş boşamak kolay(kibarım ben). Tek hayali ev düzmek olan biri ile karşılaşırsam?

Tam planı kurdum gidecekken eşimin babası vefat ederse(sanırım bencilim).

Bilemiyorum.

One clap, two clap, three clap, forty?

By clapping more or less, you can signal to us which stories really stand out.