NİÇİN MERSİN?

Emekli olan bir adam için hele hele de benim gibi yıllarını deniz memleketlerinde geçirmiş insanlar için Mersin şehri, tercih edebileceğiniz bir şehir.Kış mevsiminin 2–3 ay kadar kısa oluşu, hiç kar yağmıyor oluşu , meyve ve sebzenin ucuz oluşu , kiraların ucuzluğu tercih sebeplerinizden. Benim tercih sebebim de bunlar arasında ama Akdeniz’in güzelliği bir başka sebep tabi.

Kışın arkadaşlarımla yağmurlu günlerde balık tutmaya gidişlerimden tutun da yazın 3 ay boyunca plajların sakinliği , denizin berraklığı ve maviliği sizi 10 yaş gençlerştiriyor.Erzurum’a , Sivas’a ya da memur şehri Ankara’ya gidip de ne yapacaktım.Kışın evin önünden kar mı küreyecektim.Kar kürümek isterseniz burada da bunlar Mersin’in yaylarında pekala mümkün ama ben yaylarda kar kürümektense sucuk yemeyi tercih ediyorum.

Mersin ; Antalya,Marmaris, Fethiye ya da Kuşadası gibi çok canlı bir sahil kenti değil turizm açısnıdan ama yine de kendince birşeyler yapmaya çalışıyor.Balık kültürünün oturması için biraz daha zamana ihtiyaç var. Şehrin havası kışın pis yazın nemli.O yüzden buraya yerleşecekseniz benim gibi ya Mezitli’den ya da Yenişehir’den ev bakmanız gerecek.Hem birçok yer doğalgazlı hem de hepsi benim kafadan.

Suriyeliler şehrin havasını değiştirmiş.Her yer Arapça yazı ve levhalarla dolu.Bütün dükkanlarda Suriyeliler çalışıyor.Diktatörün zulmünden kaçanlar diktatörün kucağına düştüler.Yağmurdan kaçarken doluya yakalandılar.Şehrin kendini bu durumdan kurtarması şart.Mersin gibi güzel bir şehrin havasını bozmaya gerek yok.İlk başta söylediğim sebeplerden dolayı Mersin’de yaşamaya karar verdim.Şehri de her türlü şeye rağmen seviyorum.Tüm dostlarıma da tavsiye ediyorum.Herkese selamlar

One clap, two clap, three clap, forty?

By clapping more or less, you can signal to us which stories really stand out.