The Man in the High Castle — Amazon Prime

Bir süredir beklediğim ve nihayet izlemeye başladığım, Philip K. Dick’in romanından uyarlanan, ilk sezonu 10 bölüm olan “The Man in the High Castle” gelecek sezon için şimdiden onayı aldı.

Diziye daha başlamamış olanlar için dizinin konusunu özetlemek gerekirse;

2. dünya savaşını Alman ve Japonlar kazanmıştır. Amerika ikiye bölünmüştür. Pasifik kıyılarını Japonlar, Atlantik kıyılarını ise Almanlar yönetmektedir. Ortada kalan ufak bölge ise Tarafsız Bölge ilan edilmiştir. Diğer post akoliptik yapımlarında da görüldüğü gibi bu dizide de karakterler işgal öncesini pek hatırlamamaktadırlar. Sonuç olarak insanların sorgulamadığı ancak pek de ses çıkartamadıkları bir düzen oluşturulmuştur. Ancak arka planda ufakta olsa bir direniş baş göstermektedir.

Öncelikle diziyi izlemenizi en azından izlenecek dizi listenize almanızı tavsiye ederim.

The Man ın the High Castle, geçtiğimiz ay Amazon Prime’da en çok stream edilen yayın olmayı başardı.

Netflix’in en büyük rakiplerinden biri olan Amazon Prime, yapımcılığı üstlendiği bu dizinin izlenme oranları daha açıklamadı. Ancak rakibi Netflix’te kendi yayınladığı yapımların izlenme oranları bizimle paylaşmıyor. Bir çok dizinin ne kadar stream edildiğini, hangi bölümün daha çok izlendiğini veya hangi bölümün kaç kez izlendiğini bilmiyoruz. Ancak yine de bir sonraki sezonları onaylanıyor bir gün içerisinde.

Şahsen büyük umutlarla sabırsızlıkla beklediğim dizilerden biri değildi. Ancak kitabın ünü, konusu ve şu sıralar gerçekten izlenecek dizilerin/yapımların kıtlığı yüzünden tabiri caizse ilaç gibi geldi. Sürpriz oldu ayrıca beğendim çünkü. Ta ki önümüzdeki günlerde asıl beklediğim The X-Files başlayana kadar…