Şimdi mi özgürlüklere baskı yapılıyor yoksa eskiden mi yapılıyordu?
KralBey
21

Öncelikle olayı çok yanlış anlamışsınız. İkinci olarak, içine girdiğiniz kalıplarınızdan kurtulmayı başardığınızda benim yazdıklarımla, verdiğiniz cevabınızı tekrar okuyun lütfen. Üç, lütfen ama lütfen Türkçeyi düzgün kullanalım, konuşma dilinde kullandığımız gibi yazılmaz kelimeler. Dört, dünya genelinde cezaevinde olan gazetecilerin yüzde sekseni Türkiye’de, bu mu özgürlük? Beş, daha yayın hayatına başlamadan engellenen, amacı haber yapmak ve insanları bilgilendirmek olan bir internet sitesinin olduğu ülke de ne özgürlüğü? Altı, bu referandum parti meselesi değil, huzurlu ve özgür bir ülke olabilmek için hayır diyoruz. Yedi, çıkıp esnafla konuşun, acaba kaçı memnun şu an ülkenin sürüklendiği kriz bataklığından.. Sekiz, getirilmeye çalışılan anayasanın maddelerinde ülkenin tek hakimi tek adam olacak, bu mu özgürlük? Yok inanmıyorum, öyle olmayacak diyorsanız gidin tek tek okuyun o maddeleri!

Belki şimdi farkında değilsiniz ama verilen bu hayır oyu, evet verenlerin de geleceğine daha umutlu bakmasına yardımcı olacak; çünkü kimse geleceğine umutla bakamıyor eğer bu sistem gelirse.

Son olarak, ne olursunuz artık aynı argümanları kullanmaktan vazgeçin, gidin kitap okuyun inceleme yapın ki kendi fikirleriniz şekillensin. Eğer bunun için çabalarsanız belki tamamen değil ama biraz da olsun hak vereceksiniz bana.