Diyetisyen Şebnem Kandıralı’nın Yaptığı Terbiyesizlik — Şikayetim

Geçtiğimiz ayda Üsküdar’da diyetisyen ararken Google’dan ulaştığım diyetisyen Şebnem Kandıralı’dan hizmet almaya başladım. 1 ayın sonunda hafta içi olan randevuma gitmek üzere işyerinden çıktım. Randevum 18:30'daydı ben de 10 dakika kadar erkenden gittim ve beklemeye başladım.

Buraya kadar her şey normal.

8 dakika sonra mesaj yazdım esprili bir şekilde orada beklediğimi bilmesi için. Whatsapp desteği olduğu için gerektiğinde yazıyordum zaten. 15 dakika geçti içeriye yeni aldığı danışanları ile görüşmesi bitmedi. 25 dakika geçti ve asistanına ne zaman görüşmenin biteceğini sordum. 2–3 dk ya biter dedi. Bu arada 18:45 de farklı bir görüşmem de vardı onu da ertelemek durumunda kaldım.

Saat 19:00 olmuştu ve artık daha fazla bekleyemeyeceğim için çıkmaya karar verdim. Öncesinde 2 kişi daha geldi muhtemelen benden sonraki randevulu danışanlardı diye tahmin ediyorum. Gayet normal bir şekilde çıktım. Çıkarken de kimseye haber vermek zorunda olmadığım için haber de vermedim. Beni bekleyen arkadaşıma saygısızlık olmaması için randevumu iptal etmek çok daha mantıklı geldi.

Neyse…

Tabi bu kadar bekletilmek hoşuma gitmedi. Bir para veriyorsunuz ve karşılığında hizmet alıyorsunuz. Size bilgi vermeden sizi bekletme hakkı hiçbir müessede yoktur. Bunun herkes bilincindedir.

Sonra Şebnem Kandıralı hanfendi resimdeki göreceğiniz profesyonellik dışı mesajı Whatsapp dan yazdı.

Mesajı aynen buraya kopyalıyorum

[19:48, 24.8.2017] Diyetisyen Şebnem: Yaptığınız hiç hoş bir şey degil hatta çok terbiyesizce bir şey. Bir de doğru bir şey yapmış gibi bana göz kırpan suratla mesaj atıyorsunuz. Ben sizin arkadaşınız da değilim. İnsanları gelip burada birde beklerlerken rahatsız edip, geremezsiniz. Her geldiğinizde vaktinizde girdiniz bir keresinde de beklemeyi bilmeniz gerekir. İçeride ki insan da benim bir danışanım sus kısa kes çık dışarı dışarıda seni bekliyorlar denmez.. 
[19:49, 24.8.2017] Diyetisyen Şebnem: Burada oyun oynamıyoruz iş yapıyoruz..

Ben beni arayacağını özür dileyeceğini yeni randevu vereceğini düşünürken; hanfendi bana terbiyesizlik yaptığımı söyleyecek seviyeyi kendinde buldu.Göz kırpan mesajı da ne zaman attığımı görmediği için kendi kendine de bir anlam yükledi. Siz bana mesaj atarken gülen emojiler gönderdiğinizde ben size böyle bir tepki verdim mi? Demek ki normal bir mesaj.

Bekleyen 2 danışan da benim çıkmamdan nedense gerilmiş… Bana ne? Çıkarken bekleyenlere hesap mı vermemiz gerekiyor? Tabi ki böyle bir saçmalık yok.

Sonra kendi hatasını telafi etmek yerine bu terbiyesizce mesajı atan diyetisyen Şebnem hanım biz burada oyun oynamıyoruz deyip çocuk gibi beni engelledi. Sanki ben sapığım….. Telefonumu da engellemiş. Sen benim arkadaşım felan mısın trip atıp engelliyorsun? Bu ne seviyesizce bir hareket çözemedim…

Arayıp durumu izah edeyim dedim medeni, aklı salim insanlar gibi ama aramaya da engellemiş. Kaldı ki birşey izah etmek zorunda değilim. Acil bir işim çıktı çıkıp gittim diyelim. Ya da bir yakınıma birşey oldu hemen çıkmam gerekti. İnsan dediğin önce bunu sorar sonra yargılar. Bu kadar amatör olmaz.

Ama anlamadığım sizin kafanız çalışmıyor mu ben siz engellediniz diye oraya gelemez miydim? Başka numaradan arayamaz mıydım?

Normal profesyonel biri arayıp özür diler durumu izah eder. Ama Şebenm Kandıralı hanım bunun yerine beklettiği diğer 2 danışanından yediği laflardan sanırım bir anlık gafletle böyle bir mesaj atma gereği duymuş. Yapması gereken özür dilemek…Çok basit.. Ya da ben sizinle çalışmak istemiyorum deyip kibarca hizmeti durdurmaktır.

Bu uzman denen hanfendinin yaptığı iş ahlakına uymayan hareket yüzünden piskolojim olumsuz etkilendi. Sonrasında 3 kilo vermişken bu hareketinden dolayı diyeti de bıraktım 2 kiloyu geri aldım sinir stresten yiyerek.

Verdiğim 250tl de çöpe gitti. Neden?

Hanfendinin bir anlık sinir gafletine gelip bana bu saçma mesajı yazdığından dolayı.

Uzman diyetisyen olduğunu söyleyen Şebnem KANDIRALI YILDIRIM ın bu kaba hareketinden dolayı şikayetimi paylaşmak istedim. Dikkatli olun kiminle çalışacağınıza karar verirken iyi düşünün…