5 акцій щодо зміни клімату

Я дуже радію тому, що питання зміни клімату стоїть в пріорітеті на порядку денному світової спільноти, та це було б, мабуть, неможливим без діяльності з боку суспільства. Деякі акції вражають своєю масштабністю, інші — креативністю, та всі вони є частинкою процесу, який рано чи пізно змінить світ (сподіваюся, що рано :D).

Деякі акції стали досить відомими, і всі чули про них, навіть якщо і не дуже хотіли. Вже описані такі акції, як Earth Hour, Save the Arctic чи People’s Climate March, тому про них писати не буду, хоча вони є моїми улюбленими.

  1. Так як я живу і працюю в Норвегії, то розкажу про найближчу та, як на мене, одну із найуспішніших акцій, яка вже почала й буде далі впливати на зміну клімату у глобальних масштабах. 5 червня 2015 року парламент Норвегії проголосував за відмову від інвестицій у вугільну промисловість. Це рішення стало результатом спільної акції Fossilfritt Oljefond найбільших екоорганізацій Норвегіі, таких як WWF, Greenpeace Norge, Frаmtiden i våre hender тощо і вплине на близько 122 світових компаній. Мова також йде про виведення приблизно 890 мільярдів доларів із вугільної промисловості. Статоіл — норвезька державна нафтова компанія — проводить активну риторику про розвиток відновлюючої енергії, тому сподіваюся, що всі ці кошти будуть направлені у правильне “зелене” русло й інші країни візьмуть приклад з Норвегії. Більше тут: http://www.theguardian.com/environment/2015/jun/05/norways-pension-fund-to-divest-8bn-from-coal-a-new-analysis-shows?utm_medium=twitter&utm_source=dlvr.it

2. The Climate Name Change кампанія, на мою думку, є дуже креативною. Розпочата в 2013 році організацією 350 в США, акція пропонує іменувати урагани й природні катастрофи іменами політиків, що заперечують зміни клімату. Відео можна переглянути тут

(і, звичайно, підписати петицію, яка вже нараховує 117 000 підписів).

3. Багато хто знає, що Грінпіс працює активно на захист Північного полюсу, але це не все, чим займається дана організація. Моя улюблена кампанія називається Detox Fashion і стосується кожного. Розпочата у 2013 році, акція залучила представників модного бізнесу, дизайнерів, блоггерів й спрямована на скорочення використання небезпечних хімічних речовин у текстильній промисловості. Сьогодні вже 18 світових брендів (такі як Zara, Mango, Adidas, H&M etc.) приєдналися до акції та планується залучити ще найменш як 11 брендів.

4. Це не зовсім конкретна акція, але відео від Oxfam просто геніальне!

Oxfam займається різними кампаніями й допомагає країнам, що є уразливими до змін клімату, адаптуватися швидше.

5. Хотіла більше не писати про Грінпіс, але не змогла втриматися :) Дуже креативною була акція VW The Dark Side, коли Грінпіс “атакував” Volkswagen й примусив компанію переглянути виробництво машин, а також викиди СО2. Кампанія проходила у реальній та віртуальній площині, і як результат — VW став на правильний шлях :)

Як проходила битва темних і світлих сил можна переглянути тут: