Antalya’ya 3 milyon Rus turist bekleniyor

Rusya’nın Antalya Başkonsolosu Rogoza, bu sezon Antalya’ya 3 milyon Rus turistin gelebileceği yönünde öngörüde bulundu. Antalya’ya 3 milyon Rus turist bekleniyor.

Rusya Federasyonu Antalya Başkonsolosu Oleg Rogoza, Türkiye ve Rusya arasındaki ilişkilerde gelinen son nokta ve Antalya özelinde turizm ve ticareti değerlendirdi. Kriz öncesi dönemde Antalya’nın her yıl 3 milyondan fazla Rus turisti ağırladığını aktaran Rogoza, en iyimser tahminlere göre bu sezon da Rusya’dan 2.5- 3 milyon misafir beklendiğini söyledi.

Antalya’ya 3 milyon Rus turist bekleniyor

Geçen mayıs ayında gerçekleşen üst düzey Türk-Rus görüşmelerinin sonuçlarının tarafların enerjik bir şekilde siyasi, ticari ve ekonomik, kültürel ve insani alanlardaki işbirliğini düzeltme isteklerini doğruladığını vurgulayan Rogoza, ilişkilerin düzelmesiyle Antalya ile ilişkilerin de aktif biçimde canlandığını kaydederek, “Kriz öncesi dönemde şehir her yıl 3 milyondan fazla Rus turisti ağırlıyordu. Üretilen tarım ürünlerinin üçte ikisini Rusya’ya ihraç ediyordu. Türk partnerlerimizle ortak amacımız karşılıklı kar temelinde çeşitli düzeylerde işbirliği sağlamaktır. Bunun için gerekli tüm koşullar mevcuttur” dedi. Yazının Devamı