Ekspedisjonens logg: dag 5
Levert av Sport 1 Glexe og Jakt & Fjellsport, Notodden

Dagen rant med stekende sol og et bittelite vinddrag, akkurat passe til å holde myggen unna. Det var bare det at vi ikke orket tanken på å bryte leir. Kreftene var i ferd med å ta slutt. Til tross for svinnende matforråd besluttet vi at vi måtte ha en hviledag.

Dagen gikk med til spising (fersk ørret til frokost), soving, bading, lek, fisking og lapping av kano.

Mot slutten av dagen var motivasjonen tilbake og vi bar kanoene ned til vika der vi skulle starte padlingen dagen etter. Da kjente vi hvor skjøre vi var, for den korte bæringen var kjempetung til tross for all hvilen. Tvilen og usikkerheten overmannet oss, og veien videre føltes uendelig lang. For første gang på turen, var vi usikre på hva vi skulle gjøre videre.

Etter rådslagning og kartstudier, kom vi fram til at vi skulle gjøre et støt dagen etterpå. Vi konkluderte med at vi måtte klare å komme forbi Skyttarfossen (siste hinder før Sandvatn), hvis rasjonene skulle holde helt inn.

Kvelden gikk med til mental jobbing for morgendagens utfordring, i vakker solnedgang. Da vi krøp i soveposene, var trua kommet litt tilbake.
