До чого можуть привести пошуки літньої мовної школи в ЄС?

Після річного курсу вивчення англійської, в мене виникло бажання попрактикувати її в літньому таборі поза межами України. Критерії пошуку — бюджетний варіант у фінансовому плані та максимально яскравий в емоційному та пригодницькому. Таким чином, відсіюючи літні школи (Британія — 1000 € за два тижні), основна увага сфокусувалась на стажуванні та волонтерстві. В реалізації задуманого допомогла організація SCI — Service Civil International, що представлена в Україні партнером SVIT-Ukraine.

ОК, з чого почати?

Необхідно обрати проект (від короткотермінових в 2-3 тижні до довготермінових півроку-рік), подати заявку разом із мотиваційним листом, пройти співбесіду та оплатити участь після погодження вашої кандидатури — 55 € для ЄС + 60 грн. Від однієї країни можуть податись не більше, ніж 2 людини.

Ми з другом обрали проект DE-SCI 9.31 Zeithein (Saxony, near Riesa/Elbe), протягом 04–25.08.2012.

Віза

Оскільки приймаюча сторона надає запрошення, то віза безкоштовна. Пакет документів стандартний, повну візову підтримку надає SVIT-Ukraine. Подаватись потрібно у посольство тієї країни, куди ви їдете волонтерити. У нашому випадку це була Німеччина. Жодних проблем із отриманням шенгену не було. Важливий момент — в запрошенні вказується період +3 дні до та після проекту (час на дорогу, адже часто волонтери їдуть автостопом), тож можна розширити маршрут цікавими місцями, чим ми успішно скористались:)

Що брати із собою?

Абсолютно стандартний набір речей для подорожі + подарунки + прапор (для побажань учасників проекту). Звичайного рюкзака на 40 л більше ніж достатньо.

Маршрут

У першу самостійно організовану закордонну подорож було вирішено включити такі міста як Прага, Дрезден, Мюнхен, Відень. До того ж, було відомо, що протягом проекту організатори покажуть волонтерам навколишні міста східної Німеччини, включаючи Берлін (як виявилось, це — Leipzig, Zeithain, Kreinitz, Riesa, Dobeln, Torgau).

Використовувати вирішили лише наземний транспорт, тому маршрут проклали наступний:

Київ 🚅 Львів 🚌 Krakow 🚌 Prague 🚌 Dresden 🚅 workcamp 🚗 Munich 🚗 Vienna 🚗 Ужгород 🚅 Київ

Що подивитись?

Prague — Karlův most, Pražský hrad, Vyšehrad, Václavské/Staroměstské náměstí, Tančící dům, музей Кафки

Dresden — Brühlsche Terrasse, Zwinger, Frauenkirche, Hofkirche, Residenzschloss, Fürstenzug, Staatsoper, Галерея

Berlin — Reichstag, Brandenburger Tor, Berliner Dom, Checkpoint Charlie, Berliner Mauer, Olympiastadion, зоопарк

Leipzig — Völkerschlachtdenkmal, Altes Rathaus, Gewandhaus, Universität, Nationalbibliothek

Munich — Schloss Nymphenburg, Neues Rathaus, Frauenkirche, Asamkirche, Palais Ludwig Ferdinand, Allianz Arena

Vienna — Rathaus, Schönbrunn, Belvedere, Hofburg, Gartenpalais, Hundertwasserhaus, Staatsoper, Parlamentsgebäude

Корисне

  • Безкоштовну карту міста із позначенням основних локацій можна взяти у будь якому готелі/хостелі/прокаті
  • Аналог Blablacar у Австрії та Німеччині — mitfahrzentrale.de або mitfahrgelegenheit.de (тариф 5 €/100 км)
  • У Празі обов’язково спробувати чеське вепрове коліно та кнедлики з банановим пивом!

А чи правда, що в Німеччині…

… авто такі дешеві? — Так, ціни стартують від 100 €. Причина — високі податки на старі авто.

… обмежень по швидкості водіння авто не має? — Так, на автобанах обмежень жодних.

… в неділю все зачинено? — Так, це сімейний день, тому час проводять активно переважно на свіжому повітрі.

… не можна рибалити де заманеться? — Так, треба мати ліцензію на риболовлю, інакше штраф — 1000 €.

… замість автобусу приїздить таксі на Mercedes C Class? — Так, якщо ти попередньо купуєш квитки на рейс, що відміняють через певні причини.

… в Ельбі не можна купатись? — Так, вона має дуже сильну течію і камінне дно, до того ж по ній ходять пороми.

… всі німці здають пляшки? — Так, при чому, абсолютно всі. Вони ще й сміття сортують:)

Цікаві моменти :)

  1. Було 11 учасників нашого табору із США, Японії, Тайваню, Іспанії, Чехії, Росії та кемплідери із Німеччини. Про нас писали всі місцеві та регіональні газети, показували на TV.
  2. В Рейхстазі екскурсовод дізнався, що в групі є українці і попросив перекладати надписи наших солдат на стінах, які спеціально зберегли будівельники під час відновлювальних робіт.
  3. До Мюнхену ми дістались за допомогою німецького інтернет-ресурсу для пошуку попутних автомобілів mitfahrzentrale.de на Mitsubishi Colt. Після моїх натхненних розповідей про Альянц Арену, водій та його друг вирішили відвідати стадіон з нами. Екскурсія була німецькою, тож ці хлопці нам ще і перекладали.
  4. Із Мюнхену до Відня ми їхали із осетинами, яких знайшли на тому ж сайті. Вони періодично переганяють авто із Швейцарії у Австрію та беруть пасажирів. Був страшенний дощ, а їхні дві нові BMW 5-ї серії мчали зі швидкістю понад 260 км/год! Згодом виявилось, що наш знайомий у Відні (саме до якого ми прямували) живе в тому ж будинку, що і один з водіїв.
  5. Через відсутність зручного сполучення між Віднем і Україною, ми їхали автомобілем нашого знайомого до Ужгорода самостійно. У нього було авто, але не було прав, тож потім він шукав драйвера, щоб повернутись.

Бюджет

Дорога/транспорт — 260 € | Проживання — 68 € | Інші витрати (магнітики, харчування, кафе, камери схову, екскурсії etc.) — 172 € |Подарунки/покупки — 150 € | Всього — 650 €

Бажаю всім чудових пригод та яскравих вражень! Спробуйте волонтерство від SCI — зараз саме час обрати проект на літо 2017!