Ankara Rent A Car — Ankara Oto Kiralama

Ankara Araç Kiralama
3 min readAug 21, 2017

Ankara,Anadolu kültürüyle metropol hayatını bir araya getiren Ankara’yı keşfetmek için yapmanız gereken ilk şey bir araç kiralamak. Yerli halkın Ankara’da ne yenir? Ankara’nın tarihi yerleri ya da Ankara’da gezilecek yerler nerelerdir gibi sorularımıza verdiği yanıtlar ışığında rahatça planlama yapabilirsiniz. Ankara’da araç kiralama işlemini gerçekleştirdikten sonra keyifli bir yolculuğa hazırsınız demektir.

Ankara Oto Kiralama

Tarih boyunca birçok medeniyete ev sahipliği yapmış olan Ankara, çağımız ile uzak tarihi başarılı biçimde tek potada eriten bir yapıya sahip. Zamanla Türkiye’nin merkezi haline gelen Ankara, Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından 13 Ekim 1923’te Ankara kentini başkent ilan edildi. Türkiye’nin başkenti olması sebebiyle devlet kurumlarının merkezlerini barındırdığı gibi güçlü bir sosyal yaşamı da bünyesinde barındırır. Siz de bu harika şehri aracla.com araç kiralama kolaylığıyla keşfetmeye ne dersiniz? Tarihi turlarınıza, iş toplantılarınıza ve sosyal yaşamın akışına yetişebilmek için ihtiyacınız olan hızı Ankara oto kiralama ofisimizden kiralayacağınız son model arabalarımızda bulacaksınız. Ankara rent a car ofisimize geldiğinizde kaliteli ve güvenilir hizmeti, güler yüzlü biçimde alacak, turunuza huzurla devam edeceksiniz.

Ankara’da Bir Gün

Ankara kadim çağlardan günümüze kadar Hititler, Frigyalılar, Lidyalılar, Persler, Galatlar, Romalılar, Bizanslılar, Selçuklular, Osmanlılar ve nihayet Türkiye Cumhuriyeti gibi birçok medeniyeti topraklarında barındırması sebebiyle macera ve keşif meraklılarının uğrak noktası olmuştur. Ankara keşfinin en önemli duraklarından biri Atatürk’ün kabrinin bulunduğu Anıttepe’de bulunan Anıtkabir’dir. Yapımı 9 sene süren mozole, çağın olduğu kadar Osmanlı ve Selçuklu dönemi mimarisini de yansıtmaktadır. Ankara’nın diğer bir simgesi olan Ankara Kalesi’nin tarihi M.Ö II. Yüzyıla dayanmaktadır. Altındağ ilçesinde yer alan kaleye çıkıldığında harika bir Ankara manzarasını tamamıyla kucaklayabilirsiniz.

Ankara’nın kültürel yapısını kavramak için ziyaret edebileceğiniz diğer gezi duraklarından birkaçı olarak; tarihi Hititlere kadar dayanan ve eski çağ evleriyle ünlü Beypazarı ilçesi, Anadolu Medeniyetleri Müzesi, Hacı Bayram Câmii ve Augustus Tapınağı, Ulus Meydanı ve Zafer Anıtı, Abdi İpekçi Parkı, Altın Park, Botanik Parkı, Kuğulu Park ve Mogan Parkı gibi keyifle vakit geçirebileceğiniz parklar, gençlerin buluşma noktalarından olan kafe ve barlarıyla ünlü Arjantin Caddesi’ni sıralayabiliriz. Ankara mutfağında geleneksel Türk mutfağı olduğu kadar lokal lezzetler de dikkat çeker. Tadına bakmadan dönmemeniz gereken lezzetlerin listesi kadınbudu köfte, tutmaç çorbası, keşkek, kaha, mucirim köfte, nevzime, pertem, cızlama, bazlama, kaygana, yumurtalı köfte, ayva boranası diye uzayıp gidiyor. Keşif turuna başlamak için ne bekliyorsunuz, hemen aracla.com Ankara rent a car ofisimize gelerek sizin için sunduğumuz son model araçlar listesinden bir tanesini seçerek tura başlayın.

--

--