4 (+1) особисто перевірені практики, які перетворять новачка на справжнього члена команди

Онбординг на ремоуті — виклик для компанії та стрес для співробітника. Подолати цей виклик дуже важливо, і ось чому.
За результатами досліджень Glassdoor, SHRM, і Bamboo HR успішний онбординг:

Я налаштовувала онбординг в Innocode і Matic і щомісяця допомагаю клієнтам Make it better адаптувати процеси для роботи на ремоуті.

Тому я рекомендую ці 4 особисто перевірені практики (і ще 1 бонусну у кінці статті)…


4 простих кроки, які спрацюють у вашій команді

Якщо вам некомфортно давати фідбек (а особливо конструктивний!) своїм колегам, то знайте, що ви не самі: згідно з дослідженням HBR 44% менеджерів вважають цей процес великим стресом, а 21% зізнаються, що уникають його.

При цьому тема фідбеку не сходить з уст молодих і досвідчених менеджерів, але навіть ті, хто активно практикує постійний зворотний зв’язок, часто помиляються: згідно з дослідженням Gallup тільки 26% співробітників вважають, що фідбек, який вони отримують, допомагає їм краще працювати.

Велика частина цієї проблеми полягає у відсутності в компаніях систематичного та зрозумілого підходу до навчання своїх менеджерів давати фідбек. Тому сьогодні, за допомогою книги Майкла Хорстмана «Ефективний…


I have always believed in open source in programming. But now I also believe in open source in people operations — so I’m making all the best solutions easy to access for everyone working in this field.

Better Wiki — The ultimate source of engineering ladders, non-engineering ladders, handbooks, manager’s readmes, COVID-19 policies on the Internet.

🔥 Why Better Wiki is lit:

  • content preview — check if the content is useful for you,
  • moderation of materials and new daily publications — only the most valuable and fresh stuff,
  • editor’s comments—just like a movie review from a person you trust,
  • fast and handy mobile version — all…


Про життя та особистості, про вибір та емоції наша регулярна та улюблена рубрика — інтерв’ю з інженерами #truetruefalse ❤️

Володю Свередюка ви знаєте по неодноразовим виступам на півораці, по продажу шкарпеток у магазинчику, літнім курсам, гучному голосу та сміху, воркшопу по GraphQL та телеграм каналу SveredyukCast. А я ще знаю його, як дуже цілеспрямовану, сміливу і працьовиту людину, яка точно в житті хоче досягнути чогось особливого. Наприклад, його ціль на 2020 — перемогти голосування на EuRuKo та вибороти Львів, як наступне місто для цієї конференції. Тоді й творець Ruby Мацумото Юкіхіро приїде до нас в Україну вперше.

А ще з…


from Deloitte Global Capital Human Trends 2019 report, part 2

Дякую за чудові відгуки на попередню статтю про майбутнє організацій!

Це — друга зі статей про найближче майбутнє організацій, людей та процесів між ними, написана на основі звіту Deloitte Global Capital Human Trends 2019. Сьогодні ми зазирнемо у завтра робочої сили та HR. Спочатку ми розглянемо разом 3 ключові тренди, що найбільше впливають на ринок праці, кар’єрну динаміку і можливості зросту для організацій, а потім розберемо 4 головні HR-тренди, які можна й треба впроваджувати в ваших компаніях вже сьогодні.

За побажаннями моїх читачів я додала декілька практичних прикладів до кожного…


from Deloitte Global Capital Human Trends 2019 report

Нова роль фаундера в makeitbetter.me та кінець 2019 року накладають свої обов’язки, доводиться, як і кожному керівникові, заглядати у майбутнє 🧐
На щастя, велику частину роботи за мене зробили Deloitte, які опублікували у 2019 Deloitte Global Capital Human Trends Report про майбутнє людей, організацій та їх стосунків, і тепер хочу зекономити вам декілька годин, тому що хоч читати це дослідження цікаво, але дуже довго.

Disclaimer: суть оригіналу збережено, але вичерпано 90% води та додано трохи пояснень, а моя особиста думка не завжди співпадає із думкою автора.

Згідно з дослідженням Deloitte Global Capital…


Я вже більше року у вільному плаванні як менторка та консультантка з People Operations/HR, лідерства та управління. За цей час допомогла понад 30 людям та 15 компаніям стати кращими версіями себе.

Я зрозуміла, що це працює та приносить користь, тому вирішила заснувати компанію, яка буде це робити ще краще. Відтепер я фаундер, СЕО та сам-собі-директор у Make it better. Приєднуйтесь до фейсбук сторінки, саме там буду публікувати всі професійні новини, анонси та статті. До речі, нова стаття там вийде вже завтра 😏

Зробіть мені подарунок на Миколая:
- напишіть відгук у фейсбуці, якщо працювали зі мною або якщо любите мої статті;
- допоможіть потрібним людям дізнатись про мене;
- дайте знати, якщо є якісь негаразди з сайтом;
- побажайте мені успіху 🚀


Про життя та особистості, про вибір та емоції наша регулярна та улюблена рубрика — інтерв’ю з інженерами #truetruefalse ❤️

І сьогодні у нас Андрій Шийка, який злетів буквально за рік від студента літніх курсів до ментора та учасника #pivorak core team завдяки своїй небайдужості, відданості та щирості.

Мені здається у кожного в житті приходить такий момент, коли тобі не подобається твоє життя.

Тоді якось починаєш розуміти, що у всьому винна тільки одна людина. Всі проблеми, негаразди і провали тільки через того чувака. А потім якось ідеш по коридору, а він йде поруч. Дивишся на нього, а він дивиться на тебе…


За дослідженням Gallup тільки 27% працівників вірять в декларовані цінності й тільки 23% погоджуються із тим, що можуть застосувати їх на практиці в щоденній роботі. Інше всебічне дослідження MIT, яке базується на більш ніж 1000 компаніях зі списку Great Places to Work, свідчить про сильну кореляцію між фінансовими показниками та рівнем, на якому працівники вважають, що цінності насправді практикуються в компанії.

Як часто декларовані цінності компанії залишаються такими лише на папері чи на плакаті при вході в офіс? …


Знаєте про DHH’а та Jason Fried’а? Або можливо чули про 37signals aбо в роботі користуєтесь Basecamp? Якщо ж ні і якщо ви ще не читаєте блог Signal v Noise з 1999 року, то сьогодні прекрасний день розпочати це робити.

Проте зараз не про блог, хоча, якщо читати його регулярно, то необхідність купляти їх книги може й відпасти :) Remote та Rework вже давно стоять на поличках багатьох домашніх та офісних бібліотек, а свіжа It doesn’t have to be crazy at work побачила світ в жовтні минулого року.

Я читала її уривками, повертаючись до попередніх глав по декілька разів. Я не…

Anna Golovchenko

CEO&Founder at makeitbetter.me, Better Candidate and Better Wiki. Consultant for People Operations/HR, Leadership, Corporate Culture, Employer Brand. Mentor.

Get the Medium app

A button that says 'Download on the App Store', and if clicked it will lead you to the iOS App store
A button that says 'Get it on, Google Play', and if clicked it will lead you to the Google Play store