Dla wielu par to właśnie przyjście na świat dziecka decyduje o sensie małżeństwa. W takim wypadku najczęściej ciąża
jest radosnym i oczekiwanym momentem. W niektórych przypadkach zdarza się, także, że wiadomość o ciąży jest dla młodej pary w pierwszej chwili szokiem, mającym swe źródło w strachu przed odpowiedzialnością i ogromnymi zmianami w dotychczasowym życiu. Taka reakcja nie jest niczym nienormalnym, ponieważ powoli zaczynamy oswajać się z tą wiadomością, aby w końcu z radością oczekiwać przyjścia dziecka na świat.
 pierwszy miesiąc ciąży liczy się od pierwszego dnia ostatniej miesiączki, a więc zaliczają się do niego również dwa tygodnie, w czasie których kobieta nie była w ciąży.
Ciąża nie jest chorobą, a naturalnym stanem i zwykle nie wymaga większych zmian w trybie naszego życia. Jednakże od pierwszego dnia poczęcia każda kobieta powinna przestrzegać kilku zaleceń takich jak prawidłowe odżywianie, higieniczny tryb życia, właściwy do pory roku ubiór, a także higiena jamy ustnej. Dodatkowo można wspomagać swój organizm podczas ciąży tabletkami na płodność
Jest wiele opinii odnośnie dbania o ciało podczas ciąży. Gdy mamy zamiar z partnerem stworzyć nowe życie musimy się najpierw przygotować do ciąży, przygotować nasze ciało. Palenie papierosów, picie alkoholu, niezdrowa żywność, to powinno w momencie wrzucenia w swoje życie planów odnośnie dziecka być odłożone na bok. Najlepiej żeby to w ogóle znikło z życia. Przecież chcemy żeby nasze dziecko było zdrowe, silne, dobrze się rozwijało i rosło. To jak będzie wyglądać dziecko zależy tylko i wyłącznie od nas. Ciąża to piękny okres życia jak i zarazem niemiły pełen bóli, złego samopoczucia. Zwalczamy je myśląc o dziecku, obserwując jego szybki rozwój w brzuchu. Matki na myśl o zajściu w ciążę powinny przestawić się na tryb “opieka” nad własnym ciałem bo tak szczerze przez najbliższe parę miesięcy to będzie najważniejsze w jej życiu. Cała radość i przyjemność z noszenia w brzuchu dziecka, z nadania nowego życia na świat w sposób jak dotąd nie wyjaśniony. Ciąża jest też okresem rozterek, wahania nastrojów a przede wszystkich zachcianek. Ciąża dobrze noszona jest okresem radości.
A Co jeśli nie możemy zajść w ciążę? Jak zajść w ciążę?

Odpowiedzi na to pytanie jest wiele. Przede wszystkim należy zacząć od siebie, ograniczyć stres, alkohol i inne używki, a także zmienić nawyki żywieniowe na lepsze.