Рим. Кілька порад, які можуть стати в нагоді.

Рим

Кілька порад, які можуть стати в нагоді:

1.Їжа:

 • сніданок вдома, “luxury” обід в місті, вечеря вдома. Якщо ви зніматимете квартиру, ця схема буде найоптимальнішою, оскільки вдень рестрани роблять дуже вигідні пропозиції, зазвичай у вигляді “меню за 10Є”, в яке входять закуски, паста/лазанья, десерт та напій( навіть вино :). Але раджу почати пошуки завчасно, а не коли ви вже голодні та злі, адже не у всіх кафешках є хороші пропозиції.
 • ще одна перевага обіду в місті — кондиціонер. Оскільки ми були в Римі в серпні, то сказати, що там жарко — це нічого не сказати. Насправді дуже важко витримати такі високі температури, тому в сам пік ми з радістю ховались в приміщеннях:)
 • щодо ресторанів та кафе — будьте обережні, адже можете отримати чек на декілька євро більший, ніж очікували. Без попередження можуть додаватись оплати за обслуговування/хліб/місце на вулиці, тому питайте все спочатку. P.S. у обідні меню ціною 10–12Є зазвичай всі ці оплати вже включені.
 • їжу шукаємо на місцевому ринку. Ми жили навпроти Piazza San Giovanni di Dio і зранку просто обожнювали походи на цей ринок, сходіть хоча б заради тої атмосфери, а вона точно буде, оскільки англійською там ніхто не розмовляє, обіцяю — буде весело :) А з матеріального боку, то там дешевше та смачніше, ніж у супермаркеті, більше навіть вам скажу, дещо було навіть дешевше, ніж в Україні, навіть при тому шаленому курсі. Ех, той запашний хліб та чіабатти, свіжі морепродукти, соковиті фрукти..продовжувати?
 • GELATO! Справжнє італійське морозиво важко знайти навіть в Італії і я не впевнена, що нам вдалось, але смачне в Римі ми точно знайшли (але не найсмачніше, на яке ми натрапили у Італії, далі буде) — GIOLITTI, крамниця морозива з 1900 року з безліччю видів джелато та безкоштовним збитим “cream on top” ( який мені не припав до душі, але все, що у подарунок, завжди приємно). Адресу крамнички додаю:
  Giolitti al Vicario
  Via Uffici del Vicario, 40
  Щоправда, морозивом прийдеться поласувати стоячи, оскільки, якщо ви захочете присісти, то будьте ласкаві доплатити втричі більше:)
 • Starbucks, are you kidding me?! Недарма Італійська кава відома на весь світ, але обережно, в Римі все ж можна легко помилитись. Зазвичай ціна на каву в районі 1.5–2€ , якщо ви поселились не у центрі міста, то вітаю, ви знайдете дешеву і смачну каву зранку.
 • PIZZA! Піци, які продаються кусочками, були не смачні, але думаю це нам просто так щастило :) А якщо ж ви підете у кафе/ресторан, то не соромтесь і питайте, як саме вони готують піцу, бо, на жаль, часто подають просто розморожену у туристичних місцях. Найкраща, звісно, з печі. Ми лише раз їли справді божественну піцу, інші всі кращі в Україні, чим ми руйнуємо міф про Італію та смачну піцу на кожному кроці:)
 • ВОДА. Воду ми завжди купували у супермаркеті, бо в центрі міста вона страшенно дорога, також по місту є багато питних фонтанчиків, але ми чомусь не дуже були впевнені у їх якості:)

2.Житло:

 • airbnb, хто ще не чув? ми знайшли просто чудову квартиру з шикарними умовами за ціною хостела, якщо не дешевше, якщо врахувати знижку 25$ на перше бронювання, тепер, на жаль, доступна знижка лише 20$, але ділюсь, якщо комусь пригодиться:www.airbnb.com/c/ashkarlinska?s=8 . Жили не в центрі міста і які в цьому плюси ви вже знаєте (+легко знайти супермаркет в околиці :)

3.Транспорт:

 • ми користувались автобусами, за проїзд платили, але жодного разу не зустріли контролера, тож на ваш розсуд:) Білети можна купити у кіосках або автоматах, якщо знайдете, ціна — 1,8€.

4.Культурний розвиток та музеї :

 • New Rome Free Tour — просто ідеальний варіант безкоштовної екскурсії, всім раджу, в кінці можна залишити чайові. Існують і інші free tours, але в цьому турі проходить реєстрація за кілька днів вперед, в чому великий плюс, адже тоді не забагато людей. В колізей не ходили, ватиканські музеї не відвідували, але всюди, де можна безкоштовно потрапити — заходили.

5.Бонус для дівчаток

Загляніть у Kiko Milano — досить непогана косметика за декілька євро:)

/* Я ділюсь виключно нашим досвідом та прекрасно розумію, що можна було дешевше/краще/смачніше/цікавіше :) */

Ми були у Римі 3 повних дні і нам цього цілком вистачило:)
Якщо у вас є якісь питання, навіть, які можуть здатись смішними, пишіть, бо пам’ятаю як сама шукала всяку різну інформацію:)

One clap, two clap, three clap, forty?

By clapping more or less, you can signal to us which stories really stand out.