airbnb.

На що звернути увагу при виборі квартири? Бонус в кінці: Купони на знижку!

Anna-Maria Shkarlinska
4 min readApr 28, 2016

Часи готелів вже минули. Живуть там лише заможні або ті, хто про airbnb ще не знає. Ну гаразд, це не зовсім так, але популярність airbnb дійсно вражає. Незалежно від того, чи ви винайматимете цілу квартиру або дім, чи лише кімнатку та житимете з власником разом — ви отримаєте безцінний досвід. По-перше, таке житло дешевше. Ви можете жити у чудовій квартирі за ціною готельного номера, який з нею просто не зрівняти. По-друге, ви переважно спілкуєтесь з місцевими жителями: або при отриманні ключів до вашого житла, або ж з ними живете. Хто ж краще порадить, куди піти або що варто подивитись? Готелі завжди зацікавлені лише у пропозиції власних послуг або послуг тих, хто їм поверне відсоток за те, що вони вас до них спрямували. Проте, оскільки квартири на сайті публікують самі власники, а не професійні працівники, то непорозуміння легко можуть трапитись. Як обрати квартиру?

Ось, кілька порад з власного досвіду:

1. Зверніть увагу на те, якою мовою написане оголошення

Google translate часто перекладає автоматично сторінку на англійську, наприклад. Але у більшості випадків, якщо оголошенне написане, припустимо, італійською, то шанси на те, що хост знає англійську досить невеликі. Насправді, це не грає велику роль, але якщо ви будете жити разом з ним, то це можете спричинити певні непорозуміння. Ще краще буде написати повідомлення власнику або як мінімум поглянути в профілі його знання мов, адже цілком можливо, що оголошення англійською для нього написав хтось інший.

2. Уважно читайте все: оголошення та відгуки

З одного боку, порада досить очевидна. Проте, більшість з нас читає лише декілька останніх відгуків або тільки відгуки написані англійською. Перекладайте обов’язково, у відгуках вся правда. Читати опис ще важливіше, особливо house rules. Інколи пишуть настільки дивні вимоги, що я аж радію, що їх прочитала і запобігла такому неприємному досвіду :)

3. Ціна на картинці — не кінцева

..а зазвичай набагато вища. Відомо, що airbnb бере свій fee — відсоток від суми, яку ви платите власнику. Але власник теж може вимагати певні додаткові оплати, наприклад доплату за наступного гостя після першого. Тобто, якщо вас двоє, то платіть більше. Для того щоб бачити реальну ціну одразу, введіть в поле фільтру кількість людей, яка дійсно буде там мешкати. Проте чого не буде видно одразу, так це оплати за прибирання — інколи це може бути лише 6$, а інколи і цілих 50$.

4. “Доверяй, но проверяй”: питайте і перепитуйте

Найважча частина:) Питайте про все, що вас цікавить, а інколи і навіть більше. У Флоренції ми винайняли “private room”, яка по суті була не дуже private — дверей між кімнатами у квартирі не було. Про такі речі навіть в голову не приходить спитати, але непорядні хости часто не хочуть вписувати таку інформацію, аби не відлякати клієнта. Перепитувати слід ще частіше, ніж запитувати, як не дивно. Подорожуючи Італією влітку, для нас необхідною умовою був кондиціонер. Перепитавши одного з хостів чи справді є у неї кондиціонер, який вона позначила в переліку “amenties”, виявилось, що є лише вентилятор у вітальні, а у кімнаті, яку вона власне і здає, анічогісенько немає. Звісно, що такі дії цілком зрозумілі — привабати як найбільшу кількість клієнтів. Тому нікому не слід довіряти, перепитуйте важливі речі для вас. До слова, якщо здається кімната у квартирі — це зовсім не означає, що у вас буде доступ до кухні.

5. Security Deposit & Cancelation Policy

Зверніть увагу, яка в хоста політика відміни бронювання, адже від цього залежить скільки грошей вам повернуть у випадку відміни з вашого боку в залежності від часу, коли ви це зробите. Не хвилюйтесь, якщо хост сам скасує бронювання, адже airbnb поверне вам все, ще й з бонусом, для вимушеного пошуку нової квартири. Security Deposit знімається з вашого рахунку лише у випадку, якщо хост подасть на вас скаргу і лише після того, як airbnb її розгляне. Тому не варто так його боятись, але можливо оминути легше:)

Трошки очевидного:

• жити на околиці дешевше, але ви витрачаєте час та гроші на транспорт

• винайміть помешкання з кухнею та економте на сніданках та вечерях

• в квартирі/домі — почуваєш себе вільніше, а в кімнаті — не завжди з хостом веселіше. Пам’ятайте, що все ж вони розглядають airbnb переважно як бізнес, а не як можливість потоваришувати з іноземцями

• вивчайте ринок — цілком можливо, що готель у місті виявиться дешевшим, або квартира дешевша від кімнати. Ціни виставляють самі власники, тож можуть перегнути палицю

• немає ідеальної стратегії бронювання — завчасно чи в останній момент. Переважна більшість не дає знижок при бронюванні заздалегіть, а при бронюванні в останні дні перед можуть скористатись вашим положенням та підвищити ціну або ж навпаки, зменшити для збільшення шансів винайму

ЕКОНОМТЕ! Lifehacks

1. Код на 35$ знижки

Ви можете отримати 35$ знижки як новий користувач, зареєструвавшись за цим посиланням:

35 $ чекає на вас тут:)

Зверніть увагу, що для того, аби ця знижка спрацювала, загальна сума за весь період винайму квартири має бути більша, ніж 100$.

2. Код на 10€ знижки

А що у випадку, коли сума менша 100$? І тут є вихід ;)

В полі “coupon” просто вгадуйте коди купонів! Зазвичай вони виглядають як “ROMA2015”, “ITALIA2015”, але зовсім не факт, що для Верони спрацює код “італія”, а не “швейцарія”, наприклад. Якщо вас цікавлять коди для міст, де я була — пишіть мені. Звісно, шанси, що airbnb читатиме цю статтю, надзвичайно малі, але буде сумно, якщо “лавочку прикриють” :)

Підписатись на групу vk.com

--

--

Anna-Maria Shkarlinska

TRAVELER. iOS developer living in Kraków. Love healthy lifestyle ❤