Ісландія: 7 речей, які варто знати про оренду авто

Як дістатись до Ісландії? На чому пересуватись по країні?

Anna-Maria Shkarlinska
5 min readMay 11, 2017

За 10 днів ми подолали трішки більше ніж 3000 км, отримали безліч незабутніх враженнь і наробили купу помилок водночас. Мені не вистачить слів описати все те, що ми пережили: від емоцій до того самого безцінного досвіду, який ми здобули; проте тут я хотіла б сконцентруватись на більш практичній стороні поїздки. Для кожного, хто мріє туди потрапити — можливо, це перетворить вашу мрію у ціль, а для того, хто вже планує свою поїздку — сподіваюсь, ви почерпнете щось новеньке для себе.

Зразу скажу: більшість людей, яких ми зустрічали в Ісландії, готувались до поїздки завчасно, як мінімум за 3 місяці. Ми ж не з тих людей, на жаль чи може на щастя. Ми мало планували. Саме тому все, про що буду писати — це лише наш досвід :)

Поїхали!

P.S. Почавши писати цей пост, я зрозуміла, що одним не обійдеться, тож цей маленький путівник по Ісландії буде розбитий на декілька частин. Отже, у першій з них — про транспорт. А пізніше будуть всі інші супер важливі частинки: про маршрут, харчування, проживання, сезон для подорожі, одяг і т.д. А тепер дійсно поїхали :)

Як добратись?

Чесно кажучи, думаю, що саме це питання — не проблема. Ми летіли Wizzair-ом з Гданська за смішну ціну. Живемо ми в Кракові, тож в той самий день ми просто добрались до Гданська швидкісним поїздом. Дешеві вильоти теж є з інших міст Польщі (наприклад Wizzair літає теж з Катовіц, Варшави та Вроцлава), і тут залишається лише одне: моніторити, шукати, планувати, або ж чекати на акції. Про те, як знайти дешеві білети на літак читайте тут, можливо пригодиться ще ця стаття про дешеві автобусні квитки :)

Яким транспортом пересуватись по Ісландії?

Ми зняли машину. Вважаю це необхідністю. Можна звісно теж купити готовий автобусний тур по країні, але це вже питання хто чому надає перевагу. Мені така ідея не дуже до впободи, бо ж це Ісландія! Там хочеться зупинятись на кожному кроці. Винайняти машину зовсім не проблема, адже там існує безліч сервісів оренди. Ми брали в Sixt, але не знаю чи це має якесь значення :)

  1. Орендуйте машину в аеропорту Keflavík

Інакше просто не оплачується. Аеропорт розташований в годині їзди від Рейк’явіка, враховуючи ціну на автобус (20–25 $) оренда авто вигідніша.

2. Перевіряйте машину перед тим, як підписати договір

Знаю, звучить очевидно, але часом забуваєш про елементарні речі. Ми прилетіли пізно вночі, а на вулиці був шалений вітер. Мрія у нас була одна: пошвидше добратись до хостелу. Тому й машину ніхто не став перевіряти (чесно, на вулиці навіть разом з валізою зносило). На наступний день ми помітили тріщину на вікні, а потім всю поїздку були впевнені, що в кінці нам виставлять за це рахунок. На щастя, цього не сталось, але урок засвоєно :)

3. Не перевищуйте швидкість в тунелях

Ні, ми штрафу не отримали :) Знову ж таки, на щастя, нас це оминуло. Проте в тунелях (зрештою, у кожному місці, де є знак з фотокамерою) камера дійсно існує. Штрафи далеко не малі (200–700$), але це ж подорож, навіщо вам кудись поспішати та перевищувати швидкість, правда ж?

Обмеження швидкості:
50 км/год — в містах,

80 км/год — гравійні дороги,

90 км/год — асфальтовані дороги.

Проблема в тому, що асфальтовані ідеальні, і важко втриматись від перевищення.

4. Легкову чи 4х4?

У Ісландії є такі типи доріг як, грубо кажучи, “звичайні” та “гірські” (F-roads). Для найпопулярнішої дороги — the Ring Road (Route 1), що йде навколо всього осторову, цілком вистачає легкової машини. Якщо ж ви хочете поїхати у центр країни по так званим “f-roads”, то тоді вам без сумніву буде потрібен джип. Для себе ми вирішили, що для першої подорожі по Ісландії ми візьмемо легкову в цілях економії і абсолютно не жалкуємо :)

5. Ціна

Ціна на оренду машини відрізняється в залежності від самого авто, сезону, фірми оренди авто, віку та досвіду керування водія. Майже кожна фірма має у себе на сайті відповідний калькулятор цін, тому раджу перевіряти там. Приблизно: від 40$ на день, літр бензину — 1,8–2$.

Також, у нас взяли заставу 300€ на початку, проте протягом 2-ох тижнів після здачі машини, нам її повернули.

Важливо: найкраще повертати машину в тому ж місці, де орендували — тоді не прийдеться доплачувати.

6. Страхування

Одразу з орендою авто можна придбати страхування, ми взяли найдешевше і, на щастя, воно нам не знадобилось. Хоча, судячи з якості доріг в Ісландії (тут я про асфальтовані) та рівню злочинності, на цьому пункті можна зекономити. Проте пам’ятайте про різноманітні камінці, які теж можуть побити машину. Незначні пошкодження не враховують, але все ж.

7. Запасний водій

Дуже зручно, якщо у вашій компанії не лише одна людина вміє керувати. Звісно, це не необхідність. Але я, як водій, інколи надзвичайно про це мріяла. Коли напротязі тижня чи двох долаєш значну кількість кілометрів кожного дня, то під кінець сил вже не залишається, і такою поїздкою мало насолоджуєшся. Катаючись по небезпечних дорогах фйордів, по розбитих шляхах у горах, які важко дорогами назвати, під час проливного дощу — я мріяла лише пошвидше добратись до готелю майже не звертаючи увагу на краєвиди.

Зверніть увагу, що за послугу додаткового водія треба доплатити.

Звісно, коли купуєш готовий тур — можна більше розслабитись. Одного разу, наприклад, наша машина після ґрунтової дороги почала ледве їхати. Ми перелякались і заїхали в найближче містечко. З горем пополам знайшли автостанцію. І ось воно щастя: це був лише бруд в колесах! Мужній ісландський вікінг — робітник автостанції, що в 2 рази вищий від мене зростом, відправив нас на найближчу заправку. Помили машину. Ура! Траплялись і різні дрібнички: масло, наприклад, закінчувалось. Потім, на щастя, вияволись, що це лише збій системи і хибна тривога: лампочка світилась, але масло було в порядку. От їдеш ти по тих закручених фйордах, дивишся вниз через вікно машини, а там камінчики по скелі летять вниз у провалля (знаєте, як у фільмах). В такі моменти запитуєш себе навіщо ти це все затіяв. Але це все не так страшно, чесно. Це того вартує.

P.S. До речі, фото використані у цьому пості — це не визначні пам’ятки, а просто місця при дорозі. Ось чому варто орендувати машину! ;)

Слідкуйте за оновленнями:

--

--

Anna-Maria Shkarlinska

TRAVELER. iOS developer living in Kraków. Love healthy lifestyle ❤