آموزش تعمیر لوازم خانگی در آموزشگاه آپادانا

Apadanaedu
4 min readApr 17, 2024

--

به دلیل نیاز گسترده بازار، آموزش تعمیرات لوازم خانگی دوره‌ای بسیار پربازده است. چراکه این روزها تقریبا در هر منزلی یکی از انواع وسایل خانگی مکانیکی یا الکترونیکی وجود دارد و خراب شدن آنها و نیاز به تعمیرشان در طول زمان اجتناب‌ناپذیر است. کمااینکه هر وسیله‌ای در زمان استفاده، به استهلاک و فرسودگی قطعات دچار می‌شود و همین امر مستقیما بر کارکرد آن وسیله موثر خواهد بود.

در جهان امروز وسایل خانگی به دلایل مختلفی نیاز به تعمیر پیدا می‌کنند. وسایل مکانیکی عموما به خاطر شکستگی، فرسودگی قطعه و ضربه خوردن و وسایل الکترونیکی نیز به دلایلی مانند نامناسب بودن جریان برق مصرفی، سوختن یا آسیب‌دیدگی قطعات داخلی به خاطر آب، ضربه، شکستگی و… نیاز به تعمیرات دوره‌ای پیدا می‌کنند. از طرفی وسیله‌ای که دارای آسیبی هرچند جزئی هم باشد، برای جلوگیری از تحمیل بیشتر هزینه و همچنین حفظ سلامتی افرادی که با آن وسیله کار می‌کنند، حتما باید توسط یک تعمیرکار حرفه‌ای مورد بررسی قرار گیرد که این مورد خود اهمیت آموزش تعمیر خانگی لوازم در تبریز آموزشگاه آپادانا به عنوان یک سرمایه‌گذاری برای ورود به بازار کار شغلی که آینده روشن و درآمد بالایی دارد را نشان می‌دهد.

آموزش تعمیرات برد یخچال

در یخچال فریزر ها از عمده مشکلاتی که پیش می آید ، ایراد عدم برفک زدایی سیستم ها می باشد .در این موارد احتمالات متداولی زیادی وجود دارد ، یکی از این موارد ممکن است خرابی در رله های فرمان باشد ، در این صورت حتی با دستور دادن میکروکنترلر برفک زدایی انجام نخواهد شد .

از عوامل دیگر میتوان به خرابی سنسور یا خرابی المنت نیز اشاره کردولی یخچال ها خرابی های متعدد دیگری نیز دارند که در دوره آموزش تعمیرات لوازم خانگی به آن می پردازیم .

تعمیر برد ماشین لباسشویی :

در ماشین های لباسشویی ممکن است که موتور آن فقط در یک جهت حرکت کند ، در این زمان ممکن است ماشین لباسشویی ارور داده و چرخه شستشو آن به اتمام نرساند .

این ایراد در ماشین های لباسشویی اینورتری و غیر اینورتری می تواند علل متفاوتی داشته باشد.در ماشین لباسشویی اینورتری ممکن است این ایراد به دلیل مشکل در ماژول IGBT آن و یا مشکل از سمت فرمان باشد .اما در ماشین های لباسشویی غیر اینورتری این ایراد به دلیل خرابی رله های مربوط به چپ گرد و راست گرد موتور باشد(آموزش تعمیر تجهیزات لوازم خانگی در تبریز) .

از عوامل خرابی دیگری که در ماشین های لباسشویی وجود دارد ارور بسته نشدن درب می باشد درحالی که درب لباسشویی کاملاً بسته شده است .در این زمان دو دلیل می تواند وجود داشته باشد

اول خرابی میکروسوئیچ دستگاهدوم مشکل عدم ارسال فرمان از برد اصلی به میکرو سوئیچ

آموزش تعمیر کولر گازی ( اسپیلت ) :

یکی از مواردی که در کولر های گازی اتفاق میوفتم زیر بار نرفتن کمپرسور می باشد ، در این حالت در صورتی که نوع اسپیلت اینورتری باشد ممکن است ایراد از مدار اینورتری آن باشد که برق 380 ولت مورد نیاز کمپرسور را تأمین نمی کند

در صورتی که کولر گازی اینورتری نباشد این ایراد ممکن است از رله ها یا ترایاک های داخل برد در مدار قدرت اسپیلت بوده و یا به دلیل مشکلی در مدار فرمان دستور وصل شدن و راه اندازی کمپرسور صادر نمی گردد .

بازار کار تعمیرات لوازم خانگی در تبریز

با توجه به هوشمند شدن لوازم خانگی و استفاده از برد های الکترونیکی در آن ها ، عمده مشکلی که امروزه پیش می آید خرابی برد الکترونیکی آن هاست و تعمیر برد لوازم خانگی کار تخصصی می باشد و هر تعمیر کاری از پس آن بر نمی آید .

بنابراین اجرت تعمیرات برد لوازم خانگی به طرز قابل توجهی بالاست و در اکثر موارد خرابی آن به سادگی و با تعویض یک قطعه بر طرف می شود و اجرتی بالای یک میلیون بابت تعمیر آن به دلیل تخصصی بودن کار دریافت می شود .

بنابراین یک فرد متخصص در حوزه تعمیرات برد و مکانیک لوازم خانگی امروزه در آمدی بالای 30 میلیون در ماه دارد و افراد متخصص در این حوزه به دو صورت می توانند جذب بازار کار این حرفه بشوند .

دوم افرادی که با تبلیغات مناسب و خرید ابزار به صورت انفرادی فعالیت می کنند که در صورت بازار یابی مناسب در آمد این افراد به مراتب بالاتر است .

دوره تعمیرات لوازم خانگی برای چه کسانی مناسب است؟

دوره آموزش تعمیرات لوازم خانگی در تبریز آموزشگاه آپادانا هیچگونه محدودیت سنی و جنسیتی نداشته؛ به همین سبب مناسب برای تمامی هنرجویان علاقه‌مند می‌باشد. چراکه تمرکز اساتید د، بر روی مشارکت و یادگیری فعال هنرجویان است. یکی از ویژگی های مهم این دوره نیز جدایی آموزش های پایه و تخصصی آن است. مجموعه ، شرایطی را برای هنرجویان فراهم آورده است؛ تا بتوانند با هر مدرک و سطح علمی در دوره آموزش تعمیرات لوازم خانگی در تبریز شرکت کنند. این دوره حتی برای تعمیرکاران حرفه ای و فعال در این حوزه نیز مناسب است. زیرا با توجه به پیشرفت تکنولوژی، لوازم خانگی نیز به همان میزان پیشرفته تر و از جزئیات بیشتری برخوردار می‌شوند. به همین منظور این دوره شامل اطلاعات به روز و آخرین روش های تعمیرات لوازم خانگی می‌شود. همچنین اساتید از تکنسین های فعال در حوزه تعمیرات لوازم خانگی هستند؛ و به صورت مداوم دانش خود را به روز می‌کنند.

دوره تعمیرات لوازم خانگی در تبریز به صورت عملی

آموزش تعمیرات لوازم خانگی در تبریز یکی از کاربردی ترین شاخه های آموزشگاه آپادانا می باشد. امروزه تعداد زیادی از لوازم خانگی برقی هستند و به دلیل استفاده مکرر از آنها، احتمال خرابی و تعمیر آنها زیاد است. بنابراین دوره تعمیرات لوازم خانگی در تبریز شغل مناسبی را برای هنرجویان در پایان کلاس آموزش تعمیرات لوازم خانگی با مشاوره و کسب تجربه از مدرس مربوطه و همچنین خدمات پشتیبانی آموزشگاه می توانند درآمد بالایی در بازار کار تعمیرات لوازم خانگی کسب کنند(دوره تعمیرات لوازم خانگی در تبریز).

--

--