פיתוח אפליקציות לאייפון למתחילים

פיתוח אפליקציות לאייפון למתחילים

עולם הסלולר של ימינו מאפשר לעשות כמעט הכל דרך אפליקציות — ליצור קשר עם אנשים, עסקים וחברות, למצוא את הדרך לכל יעד בעולם, לערוך קניות, לשחק משחקים, לשלוט בחשבון הבנק, להפעיל את המזגן או הטלוויזיה ועוד. נראה שמפתחי האפליקציות לא עוצרים לרגע וכל הזמן מחפשים דרכים חדשות להקל על חיינו, לייעל אותם או פשוט להפוך אותם למהנים יותר. בעבר היה נראה כי פיתוח אפליקציות הוא עסק למתכנתים בלבד, אך כיום כבר לא כך הדבר ואפילו ילדים עוסקים בפיתוח אפליקציות. אז אם גם לכם יש רעיון מבריק לאפליקציה שתשנה את העולם, או לפחות תהפוך אותו לנגיש יותר, הנה כמה הסברים אודות פיתוח אפליקציות לאייפון למתחילים שיסייעו לכם לצאת לדרך.

מהי אפליקציה בעצם?

המושג אפליקציה (אפליקציית מובייל) מתאר בעצם קוד בינארי, משולב עם קבצי תוכן כמו תמונות וצלילים, ומיועד לטלפונים ניידים חכמים וטאבלטים. בעזרת שילוב זה של קוד וקבצי תוכן ניתן לפתח אפליקציות משחק, אפליקציות מבוססות מיקום העוזרות לנו למצוא את הדרך, אפליקציות פשוטות כמו שעון מעורר או פנס ואפילו אפליקציות מתוחכמות ומורכבות יותר. ישנן שתי מערכות עיקריות לפיתוח אפליקציות — מערכת ההפעלה iOS של אפל הנמצאת על האייפון, האייפד ודומיהם, ומערכת ההפעלה אנדרואיד של גוגל. ישנן גם מערכות נוספות כגון ווינדוס פון, בלקברי ועוד, אך ללא ספק המערכות של אפל וגוגל הן המוכרות ביותר כרגע בשוק פיתוח האפליקציות.

https://www.youtube.com/watch?v=fDrgO-18rI4

כיצד מפתחים אפליקציה?

כמו בכל תהליך יצירתי, גם תהליך פיתוח אפליקציה מתחיל עם רעיון. רעיון מקורי, מעניין, שמעורר בהוגה והמפתח שלו תשוקה ומוטיבציה. לאחר שיש רעיון כדאי לערוך סקר שוק קצר ולבדוק האם יש ביקוש לאפליקציה מסוג כזה, מי הקהל שישתמש בה והאם כבר קיימות אפליקציות מתחרות דומות בשוק. בדיקות אלו יסייעו לבניית תוכנית עבודה שתוביל לבסוף לפיתוח אפליקציה מוצלחת ומצליחה. לאחר שגובש הרעיון ונערך סקר השוק יש להתחיל לחשוב על מראה האפליקציה ועל חוויית המשתמש בה. בהמשך יתורגמו אלה למראה הממשי של מסכי האפליקציה ומרכיביה השונים כגון הכפתורים, פונט הטקסטים וכו’.

פיתוח אפליקציה הלכה למעשה

לאחר כל השלבים הללו מגיע שלב הפיתוח הטכני של האפליקציה, הכולל כתיבת קוד, בדיקות איכות שונות על מנת למקסם ביצועים או למנוע באגים ועוד. נשמע לכם מסובך? אם כן, תשמחו ודאי לדעת כי ניתן היום למצוא בקלות רבה קורסים המלמדים פיתוח אפליקציות לאייפון למתחילים או פיתוח אפליקציות למערכות ההפעלה האחרות. בנוסף ניתן כמובן לפנות לחברה המתמחה בתחום ומחזיקה מתכנתים ומעצבים שיעשו את העבודה העיצובית והטכנית עבורכם. כל שעליכם לעשות הוא להביא עימכם את החזון והרעיון, אנחנו כבר נדאג לשאר.

כתבות מומלצות:

Like what you read? Give פיתוח אפליקציות מובייל ישראל a round of applause.

From a quick cheer to a standing ovation, clap to show how much you enjoyed this story.