Argo Vilberg
4 min readSep 24, 2015

--

See vastuskiri on saadetud kõigile väljaannetele täna hommikul kell 6.

Kiri EPLi peatoimetajale.

Hiljuti avaldati EPLis Tuuli Jõesaare kirjutatud MMSi-teemaline artikkel “Imeravimi-usku vanemad joodavad lastele mürgist kloordioksiidi” (1). See artikkel põhines valeinformatsioonil, mis põhjustas paanikat ja massihüsteeriat Eesti ühiskonnas ning algatas laimukampaania. Me soovime jagada faktidel põhinevat objektiivset informatsiooni MMSi kohta sooviga muuta debatt laiapõhjalisemaks ja intelligentsemaks.

Tuuli Jõesaare väited koos vastustega:

/Imeravimi-usku vanemad joodavad lastele mürgist kloordioksiidi./

EPL eksis:
1. Kuigi kloordioksiid (ClO2) on tugev oksüdant ja eriti kiire desinfektsioonivahend, ei leidu teaduslikus kirjanduses ühtegi kinnitust selle kohta, et see aine nahaga kokkupuutel või suukaudsel manustamisel toksiline, veel vähem mutageenne oleks (viited 2, 3, 4, 5, 6). Kloordioksiidi lõpp-produkt kehas peale oksüdeerimist on kloriidioon ja hapnik, kusjuures kumbki neist ei ole tekkinud koguses mürgine. Reageerides patogeeniga, seob kloordioksiid elektroni ja redutseerub kloritiks. Seejärel seob klorit veel neli elektroni ja muutub kloriidiks (soolaks), mis on üks olulisemaid elektrolüüte veres.
Kloordioksiidist kloriidi saamise protsessis ei osale kloor reaktsioonides enne, kui on moodustunud stabiilne kloriid. See ongi põhjus, miks kloordioksiidi kasutamisel oksüdeerijana vastupidi kloorile ei teki klooritud aineid, mis on kantserogeensed.
Kloordioksiid tapab oksüdatsiooni teel, kloor tapab kloorimise teel (7).

Viiekümne kasutusaasta jooksul ei ole täheldatud ühtegi negatiivset kõrvalmõju tervisele (7). Samas on olemas suur hulk teadusuuringuid kinnitamaks selle ühendi tõhusust ja ohutust organismi puhastamisel. Toksilisuse uuringuid on läbi viidud vees sisalduva ClO2 suukaudsel manustamisel, koekultuurile lisamisel, süstidena verre, nahaaluste süstidena loomadele ja ajusüstidena hiirtele jm. EPA ja American Water Works on tellinud üle 100 uuringu ja töö ClO2 toksilisuse kohta.

Toksilisuse puudumist pikaajalisel, kuid madalatasemelisel tarvitamisel illustreerivad eredalt kaks eraldi uuringut, mille käigus rottidele ja mesilastele anti kõrgete doosidena ClO2 enam kui kaheaastase perioodi vältel. Mingeid kahjulikke mõjusid ei täheldatud (7).
Kõrge desinfitseerimisvõime ja mittetoksilisus on omadused, mis harilikult samas ühendis kõrvuti ei esine.
Kloordioksiidi ohutust on kinnitanud ka FDA (Food and Drug Administration), vastates eitavalt järelpärimisele teadusuuringute olemasolu kohta, mis kinnitaksid nende väidet kloordioksiidi toksilisusest (8).

2. MMS ei ole imeravim, see on lihtsalt imeliselt toimiv biofüüsika. MMS oksüdeerib 99,9% kõikidest teadaolevatest patogeensetest mikroorganismidest, sh viirused, seened, mükobakterid, amööbid, eosed jm. Kui organismis ei ole enam haigusi tekitavaid mikroorganisme, siis saab alata isetervenemisprotsess.

3. Usuga ei ole ClO2 puhul samuti midagi pistmist — teadmine ClO2 toimest põhineb rohkearvulistel teadusuuringutel (2, 3, 4, 5, 7, 9).

/Kloordioksiid hävitab kõiki mikroorganisme ja pleegitab riiet./

EPL eksis:
Kloordioksiid ei hävita kõiki mikroorganisme, vaid tapab selektiivselt ehk oksüdeerib üksnes madala pHga organisme — happelisi (happelise elutegevusega) tervele inimorganismile mitteomaseid organisme. Samas teised tuntud oksüdandid nagu vesinik ülihapendi ja osoon ei ole selektiivsed ning võivad kahjustada kõiki mikroorganisme, sh ka kasulikke, ning inimrakke.
Kuna kloordioksiidi reaktiivsus sõltub pH-tasemest, siis mida happelisem on patogeen, seda reaktiivsem on kloordioksiid, st seda suurem on tema oksüdeerimispotentsiaal. See on üks põhjustest, miks madalama pH puhul on reaktsioon kehas palju tugevam.

Kuidas need ühendid toimivad ja miks pole nad kahjulikud inimese kudedele? Ilmneb, et bakterite ja viiruste kiire hävitamise meetod kloordioksiidiga seisneb rakuseina või viiruse kapsiidi pehmendamises ja hävitamises. Inimrakkudel aga puudub selline rakusein ning rakud jäävad puutumata. Meie nahka ja keha kaitsevad ClO2 tavalise oksüdatiivse mõju eest tõenäoliselt paljud meie rakkudes ja veres sisalduvad redutseerijad nagu glutatioon, E-, C-, A-vitamiinid ja B-grupi vitamiinid, tsink, seleen jne. Tegemist on tõenõoliselt sama sisemise kaitsemehhanismiga, mis hoiab ära hapniku ja vabade radikaalide kahjustava toime. Bakterid ja viirused ei sisalda enamikku neist redutseerivaist ühendeist (9).
* Pleegitavad ka osoon ja sidrunimahl. Samas, ClO2 soovituslikud terapeutilised doosid (1–3 tilka poole klaasi veega, st ligikaudu 2500 x lahjendatuna) ei ole pleegitavad.

/Grupeeringusse kogunenud jüngrid peavad kloordioksiidi imerohuks, mis ravib kõike alates külmetusest kuni autismi ja aidsini. Lastel kloordioksiidi mürgistusega kaasnevat oksendamist ja kõhulahtisust peavad nad aine ravitoime ilminguks./

EPL eksis:
1. Millise definitsiooni järgi on Facebooki grupp grupeering ning selle liige jünger?
Selline sildistamine on grupiliikmete suhtes ülekohtune ja alavääristav.

2. Nagu ülal selgitatud, ei saa õigetes kogustes ClO2 tekitada mürgitust, kuna ta laguneb kehas kloriidiks (soolaks) ja hapnikuks. Võimalikud ajutised kõrvalnähud nagu kõhulahtisus, iiveldus või oksendamine on organismi normaalne puhastusreaktsioon ainult liiga kiire puhastuse korral nagu näiteks ka paastumise, dieedi radikaalse muutmise või mõne muu loodusliku puhastusmeetodi korral. Puhastusnähtude ehk Herxhaimeri reaktsiooni sümptomid on kõhulahtisus, iiveldus, oksendamine, peavalud jm (10, 11).

Kloordioksiid ning naatriumklorit (NaClO2), millest ClO2 on valmistatud nõrga happega reageerimisel, on kasutusel ka meditsiinis ALSi (amüotroofne lateraalskleroos) ravis. Samuti on kümneid meditsiinilisi patente, mis kirjeldavad kloordioksiidi ja naatriumkloriti kasutust erinevate haiguste nagu sklerosis multiplex, alzheimeri tõbi, AIDS, psoriaas, ekseem, eesnäärme vähk, hepatiit C, põletused, bakteriaalsed infektsioonid jpm ravis, samuti vere desinfitseerijana vereülekannetel:
mõned näited:
US5384134, US4689215, US4507285, US4296102, US5019402, US4851222, US8029826, EP2429308, US6086922, US5877222, US5252343.

Kloordioksiidil põhinevad tooted on Euroopa Liidu riikides, sh Eestis saadaval vabamüügis (12, 13), Saksamaal apteekides (14) ning Ungaris Rootsi innovatsioonikonkursil (mai 2015) preemia võitnud tootena Solumium (15).

Ajakirjanik valis meie sadade lugude seast üksikud negatiivsed lood mis olid põhjustatud ClO2 valest manustamisest, ignoreerides suurt hulka edulugusid, mis on samuti avaldatud meie grupi info all, ning millele tal oli ligipääs.

Teadusuuringud, millel meie informatsioon põhineb, tõestavad, et kloordioksiid ei ole õige manustamise korral inimesele toksiline ega kahjulik. Palume esitada neid uuringuid ümberlükkavaid teadusel põhinevaid tõendeid.
Vastasel juhul langeb ära kogu poleemika.

Me mõistame trükimeedia vajadust täita leheruum ning genereerida “klikke”, kuid seekord läks EPL liiga kaugele. Me kutsume teid üles avalikult vabandama ja tegema oma parim, et taastada nende inimeste reputatsioon, keda te olete mustanud.

Lugupidamisega:
Janika Veski ja Merili Kukushkin
FB grupi MMS ja DMSO Eesti eestvedajad.

LINGID:
(1) http://epl.delfi.ee/…/imeravimi-usku-vanemad-joodavad-laste…
(2) http://www.epa.gov/ogwdw/mdbp/pdf/alter/chapt_4.pdf
(3) http://mmsnews.is/316-breaking-news-the-fda-admits-that-the…
(4) www.occup-med.com/content/7/1/2
(5) http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC1569027/
(6) http://www.epa.gov/iris/toxreviews/0496tr.pdf
(7) http://cdn.shopify.com/…/28…/files/An_Overall_View_Cl02.pdf…
(8) http://mmsnews.is/316-breaking-news-the-fda-admits-that-the…
(9) http://www.grandcircuitinc.com/…/Howard%20Alliger%20-%20An%…
(10) http://www.thefreedictionary.com/Jarisch-Herxheimer+reaction
(11)http://www.healingthesymptomsknownasautism.com/Healing_the_…
(12) https://www.lifesystems.co.uk/.../chlorine-dioxide-tablets,https://www.lifesystems.co.uk/.../chlorine-dioxide-drops
(13) http://studiodentalcare.eu/tooted/retardex-suuhooldus-sari/
(14) https://www.naturheilkunde-shop24.de/…/Suche_nach_biotraxx_…
(15) http://www.solumium.com/solumium/?lang=en

--

--