Girişimcilerin Başucu Kitabı Geliyor: Türkiye’nin İnternet Girişimleri

Türkiye’nin İnternet Girişimleri

İnternet girişimciliği ülkemizde son yıllarda popüler ve bu alanda fazlasıyla kaliteli girişimler var. Ancak çoğunun hikayesini bilmiyoruz. Türkiye’nin İnternet Girişimleri isimli kitap, o girişimlerin başarı hikayelerini anlatarak yepyeni ufuklar açmaya ve yeni girişimlere ilham olmaya geliyor.

Türkiye’de internet girişimciliği son yıllarda popüler hale gelse de ilk yerli .com girişimleri 1990’ların sonunda sonunda çıkmaya başladı. Fakat yaklaşık 20 yıllık bu süre içinde internet girişimleri ve internet girişimciliği hak ettiği itibarı kazanamadı. Bunun temel nedenlerinden biri de yazılı kaynak (dijital/basılı) eksikliğimiz ve kendi hikayelerimizi yazamıyor oluşumuz. Türkiye’nin İnternet Girişimleri isimli kitap bu soruna ışık tutmayı hedefliyor.

Projenin arkasında Türkiye’nin önde gelen internet girişimlerinden biri olan Webrazzi’nin editörlerinden Fırat Demirler yer alıyor. “Biz neden kendi internet girişim(ci)lerimizin hikayelerini yazmıyoruz?” sorusuyla yola çıkan Demirel, internet girişimciliğinin dününe ve bugününe ışık tutmayı amaçlıyor.

İnternet Girişimleri

Demirel, kitabında Yemeksepeti, Ebebek, Mynet, Pilli Network, Ebebek, Groups, Webrazzi gibi internet girişimlerinin kişisel hikayelerini anlatmayı planlıyor. Arşivlik olması açısından sadece yazınsal değil görsel anlamda da zengin bir içerik sunacak olan kitapta kuluçka merkezleri, hızlandırma merkezleri ve yatırımcılarla ilgili de önemli bilgiler yer alacak.

Mesaj Botu İle En Önemli Bilgiler Cebinde

Türkiye’nin İnternet Girişimleri, basılı ve dijital kopyalarının yanı sıra BİP Chatbot yoluyla da kullanıcıların yanında olacak. Kitapla ilgili gelişmelerin yanı sıra kitap içeriğine dair önemli bilgilere kitabınız yanınızda olmasa bile istediğiniz her yerden ulaşabileceksiniz.

Demirel, kitabını Arıkovanı üzerinden fonlamaya açmadan önce sizin fikir ve önerilerinizi bekliyor. Proje hakkında daha detaylı bilgi almak için Arıkovanı sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Daha fazla içerik için Arıkovanı Blog’u takip edin!