Na najbliższy czwartek Sony zapowiedziało konferencje, gdzie mielibyśmy zobaczyć pierwsze gry na PlayStation 5 w akcji. Oraz najprawdopodobniej — również magiczna konsole, którą stawiać będziemy w okolicach telewizora, czyli samą konsolkę. Jednak ze względu na obecne światowe wydarzenia, japoński koncern odwołał zaplanowaną prezentację.

Jednak dzisiaj na oficjalnym koncie twitterowym Sony opublikowało wiadomość o treści:

Postanowiliśmy przełożyć wydarzenie PlayStation 5 zaplanowane na 4 czerwca. Rozumiemy, że gracze na całym świecie są podekscytowani zapowiedziami gier na PS5, nie uważamy jednak, by to był odpowiedni czas na świętowanie i na razie chcemy się wstrzymać, i pozwolić usłyszeli ważniejszym głosom być usłyszanym.

No cóż, musimy jeszcze się uzbroić w cierpliwość i wyczekiwać

Arkadiusz Nagięć


Upchnięcie 16 cewek indukcyjnych, jakość i dbałość o detale, szklany panel pozwalający zajrzeć do wnętrza urządzenia dało niezwykłą otoczkę i w świecie nowych technologii wzbudziło emocje niewiele większe niż mityczna AirPower.

Ładowarka ZENS Liberty pozwala ładować dwa dowolne urządzenia posiadające wsparcie dla ładowania bezprzewodowego, np. iPhone’a i AirPodsy. Jej fenomen stanowi to, że ładowanie odbywa się praktycznie niezależnie od tego, w jakim miejscu położymy na niej nasze urządzenie. Dzieje się tak za sprawą aż 16 wbudowanych cewek indukcyjnych i obsługującego je inteligentnego systemu, który rozpoznaje gdzie i co umieściliśmy w obszarze ładowania.

Nalezy powiedziec także o dużym rozmiarze ZENS Liberty (22,5 cm x 13,5 cm x 2 cm) oraz jej dużej wadze (655 g). Zapewnia to ładowarce maksymalną stabilność, a użytkownikowi niezwykłą wygodę (bardzo duży obszar ładowania).

Cena ? jedyne 899 zł.

Pozdrawiam

Arkadiusz Nagięć


Na ulicach kilkudziesięciu miast Stanów Zjednoczonych słychać strzały, krzyki i płacz rannych. Gwardia narodowa i uzbrojona w wojskowy sprzęt policja wlała się na amerykańskie przedmieścia. Zwykli obywatele w bolesny sposób odkrywają, że zachęcani przez przełożonych (z tym głównym włącznie) do nieproporcjonalnego reagowania mundurowi chcą i robią im krzywdę.

Łącznie w zamieszkach w USA śmierć poniosło już pięć osób — informuje agencja AP. Oprócz mężczyzny zastrzelonego przez Gwardię Narodową w Louisville dwie osoby zastrzelono w weekendowych zamieszkach w Indianapolis. Jedna osoba zginęła w Detroit i jedna w Minneapolis.

Niezależna autopsja wykazała, że przyczyną śmierci George’a Floyda było uduszenie wywołane przez “stały nacisk” — podał dziś podczas konferencji prasowej prawnik rodziny zmarłego Ben Crump.


30 maja o godzinie 21:22 polskiego czasu z Przylądka Canaveral wystartowała rakieta Falcon 9, na której szczycie znajdował się statek Crew Dragon, w którym znajdowali się astronauci Bob Behnken oraz Doug Hurley. To początek czegoś nowego.


W związku z doniesieniami o atakach na infrastrukturę telekomunikacyjną w Polsce operator sieci Play oświadcza, że takie czyny noszą znamiona działalności przestępczej wymierzonej w bezpieczeństwo państwa i obywateli. Operator podkreśla, że bezpieczeństwo oraz ochrona klientów i pracowników jest jego najwyższym priorytetem. Wszelkie tego rodzaju ataki są natychmiast zgłaszane odpowiednim organom ścigania na najwyższym szczeblu — czytamy w komunikacie Play.

Sprawna i wydajna infrastruktura telekomunikacyjna jest niezbędna w zgłoszeniach wypadków i wydarzeń zagrażających zdrowiu i życiu wszystkich osób znajdujących się na terytorium Polski. Ataki na nią są takim samym przestępstwem, jak niszczenie infrastruktury kolejowej (tory i trakcje) czy energetycznej (linie przesyłowe). Operator sieci Play potępia podżeganie do ataków na infrastrukturę telekomunikacyjną — czytamy dalej w oświadczeniu Play

No cóż, niektórym to i świeże powietrze by przeszkadzało

Arkadiusz Nagięć


AliExpress zmniejszył cene tego smartwatcha !Xiaomi Haylou Solar —to jeden z najbardziej opłacalnych smartwatchy, jakie chiński producent ma w swojej ofercie. Z kodem rabatowym „4SOLAR” zapłacisz za niego tylko 130 złotych. To naprawdę fantastyczna oferta za zegarek o takich możliwościach. Sklep twierdzi, że to najniższa cena, jaką możesz obecnie znaleźć.

Arkadiusz Nagięć


Pierwszymi tegorocznej laureatami gali zostali Ola i Arek, znani także jako Stones On Travel którzy przeszli pieszo trasę z Panamy do Kanady. 9 krajów, 12 tysięcy kilometrów i 19 zdartych par butów przyniosło im nagrodę w kategorii Podróż Roku.

Jestem pełen podziwu zwłaszcza ze mialem okazje ich poznać :)

Arkadiusz Nagięć


Polska cena Mi Note 10 Lite ustalono na 1599 złotych za wersję 6/64 GB i 1699 złotych za wariant 6/128 GB. Smartfon jest dostępny w szybkiej sprzedaży na Mi-home.pl od15 maja, z prezentem w postaci słuchawek bezprzewodowych za 1 zł oraz półroczną ochroną ekranu.

Przedsprzedaż w sklepach z tym gratisem…


Z opublikowanych przez firmę nowych zasad lotu wynika, że wszyscy pasażerowie zobowiązani będą do noszenia maseczki podczas lotu. Nie zabraknie ich również u załogi pokładowej. Wszystkie samoloty mają być czyszczone i odkażane przez profesjonalistów codziennie — a wszystkie te środki działać mają przez 24 godziny. Do tego firma informuje o najnowszych systemach filtrowania powietrza oraz ograniczaniu usług podczas lotu.

Również szykuje się kolejna wojna cenowa wśród przewoźników. Dlatego O’Leary już kilka tygodni temu wspominał o wielkich promocjach, w których klienci będą mogli kupić bilety nawet za kilka złotych. Tak jak miało to miejsce jeszcze kilka lat temu w tanich liniach.

Arkadiusz Nagięć


Sensory umieszczone w pałąku łączącym obydwa nauszniki będą odpowiedzialne za rozpoznanie aktualnego położenia słuchawek, które według najnowszego przecieku maja się nazywać „AirPods Studio”.

Odtwarzanie dźwięku w słuchawkach zostanie automatycznie wstrzymane przy zdjęciu słuchawek z głowy (czujniki będą rozróżniać założenie słuchawek na głowie od zawieszenia ich na szyi), a same słuchawki zostaną wyłączone i przejdą w tryb czuwania, by nie marnować baterii. Analogicznie, słuchawki zostaną automatycznie włączone po założeniu ich na głowę.

Podobną funkcjonalność oferują douszne i dokanałowe AirPods 2 i AirPods Pro

Arkadiusz Nagięć

Arkadiusz Nagięć

Get the Medium app

A button that says 'Download on the App Store', and if clicked it will lead you to the iOS App store
A button that says 'Get it on, Google Play', and if clicked it will lead you to the Google Play store