Сенс життя

Чому Україна живе бідно 6

Від початку до кінця

Хто думав, що помре, рано чи пізно?

Хто замислювався над сенсом свого неповторного життя? Але що б ми з вами не думали, біологічна еволюція стоїть вище за окрему людину. Біологічну еволюцію цікавить збереження життя в цілому.

Видів життя велика різноманітність. Кожен вид має безліч екземплярів. Вид існує, поки існує хоча б один його екземпляр. Чим більше екземплярів, тим вище ймовірність виживання виду.

Звідси головні цілі будь-якого виду та кожного екземпляра: харчування, розмноження та домінування.

Важливо, що ця трійця нерозривно пов’язана. З харчуванням та розмноженням у читача проблем бути не повинно. На домінуванні потрібно трохи зупинитися.

Всесвіт підпорядковується ймовірнісним, а не абсолютним законам. Домінування— досить широке поняття. Якщо член групи впливає на групу більше, ніж вона впливає на нього, він домінує в групі.

Це співвідношення може бути, наприклад, 60% на 40%. Співвідношення 51% на 49% — теж домінування. Домінування понад 70/30 можна назвати пануванням.

Таким чином, домінування — це діапазон від 51/49 до 99/1. Домінування 100% до 0% досягається знищенням опонента. Після цього домінувати нема над ким.

Групова стратегія виживання ефективніша за індивідуальну. Взаємодія всередині групи називається соціальною поведінкою. Усередині групи кожен її член прагне підвищити своє домінування, тому що так він отримає більше можливостей для харчування та розмноження (зробить більше своїх генокопій).

Кожен домінатор прагне зберегти своє становище якнайдовше. Так біологічна еволюція відбирає найбільш життєздатний геном для збереження виду.

Прагнення домінування породжує ієрархію видів та ієрархію всередині виду. Йшлося про фауну, але ієрархія є навіть у флорі, наприклад, у лісі. Одні рослини за рахунок об’ємної крони отримують більше сонячного світла, ніж інші. Одні рослини за рахунок глибоко проникаючих коренів отримують більше поживних речовин із ґрунту, чим інші. Без ієрархії життя давно загинуло. Мільйони років еволюції увічнили ієрархію у фізіології організмів.

Отже, запам'ятаємо про сенс життя: харчування, розмноження та домінування.

--

--