PLAG!

Benim gibi teknolojiyi iletişim kurmak, ufak tefek paylaşımlar yapmak ve oyun oynamak gibi basit durumlarda kullanan biri için gereğinden fazla komplike bir uygulama olduğunu söylemem doğru olur. Bu kadar olumsuz giriş yapmışken belirtiyim, önermiyorum.

Bakıldığında instagram ve twitter uygulamalarının birlikte olduğu tek bir uygulama gibi. Uygulamayla biraz haşır neşir olduktan sonra ister fotoğraf-video paylaşımı, ister bir yazı paylaşımı, ister bir anket ya da isterseniz hepsini bir arada paylaşmayı sağladığını kısa sürede anlayabiliyorsunuz. Bir paylaşım yaptıktan sonra paylaşımınızı başta çevrenizdeki insanlar görüyor ve onların beğenisine sunuluyor denilebilir. Çevrenizdeki bu insanların beğenisine göre bir veba gibi gönderiniz yayılmaya başlıyor. Bunu da istatistik kısmından hem yüzdelik olarak hem de harita üzerinde yayıldığı bölge olarak görebiliyorsunuz. Ayrıca yazıyı yazarken farkettiğin bir özellik olarak bir play tuşu mevcut. Bu play tuşu ile yayılımın nasıl olduğunu izleme şansı da yakalıyorsunuz.

Basit olarak benim için uygulama bu. Eminim yazıdan uygulamanın kullanımı hakkında ne kadar beceriksiz olduğumu anlayacaksınız ve hiç bir yardımı dokunmayacağı için okumuş olmanızın zaman kaybı olduğunu farkına varacaksınızdır. Yazımı okuyan mağdur olduğunuz için üzgünüm. Fakat benim gibi basit eğlenceler arayan biriyseniz asla ama asla indirip kafanızı karıştırmayın derim.

Like what you read? Give Elif Ar a round of applause.

From a quick cheer to a standing ovation, clap to show how much you enjoyed this story.