INFLUENTIAL WOMEN in TECH”

Teaching With Europeana Blogunda Yayında!

Teknolojide ilham olan kadınlar ve daha nicesi için senaryom :)

Cultural Heritage Through Games: Learning Past, Connecting Present and Future (LS-TR-313)

Güzel bir ekip olarak kurgulayıp, yazdığımız ve sevgili öğrencilerimizle hayata geçirdiğimiz senaryomuz ‘Teaching With Europeana‘ blogunda yayınlandı. Gelecek kadar ‘Kültürel Mirasımız da Heyacan Verici’ diyerek paylaşmak istiyorum! Emeği geçen herkese tekrar ve çok teşekkürler 🙂

İleride uluslararası bu platformlarda içerik üretmek isteyen eğitimcilere de yol gösterebilmek adına “Europeana“, “Avrupa Okul Ağı” ve “Teaching With Europeana” nedir? Kısaca açıklayalım.

NEDİR! Europeana!

Europeana! Avrupa’nın kültür mirasını tüm dünyaya digital ortamda sunmak için oluşturulmuş bir platformudur. Europeana sayesinde Avrupa’da bulunan çok sayıda kütüphaneye, müzeye, arşiv dosyalarına ve fotoğraf galerilerine herhangi bir ücret…


1- www.netacad.com adresine Login olunuz.

2- Sınav notunuzun, size bildirilen not aralığında bir not olduğunu GRADES bölümünden kontrol ediniz.

3- Eğer sınav notunuz size bildirilen not aralığında ise sertifika almaya hak kazandığınız sertifikayı sistemden çekmek için aşağıda verilen işlemleri yapınız.

I’am learning kısmında;

- Sağ üste bulunan Refresh Satus butonuna basınız. Yaklaşık 10 dak. sürede sistemin bilgilerinizi güncellemesi için bekleyiniz. 10 dak. Sonrasında ‘You passed!’ ifadesini sınıfın altında göreceksiniz.(3. Maddedeki şartı sağlayanlar!)

- You passed! İfadesini gördükten sonra sağ üst bölümde İsminizin altında açılan menüden ‘Certificates and Letters’ bağlantısına tıklayınız.

- Açılan ekranda ‘Get Certificate’butonuna tıklayınız.

- Eğitmen kısmında ‘Eğitim aldığınız hocanızın’ seçimini yapınız.

- Netacad üzerinden sertifikanızı pdf olarak indirebilirsiniz. Soft copy olarak alacağınız sertifikada eğitmen imzasına gerek yoktur.

Herkese başarı ve kolaylık dileklerimle,

Arzu


Kurumumuz Cisco Ağ Akademisine Nasıl Üye Olur?

1. Cisco Networking Academy Topluluğu nedir?

Kurumunuz akademi olduğunda, öğrenci başarısı değerlerine ve misyonuna adanmış çeşitli eğitim kurumlarından oluşan küresel Networking Academy ağına katılım sağlarsınız. Akademinin küresel ortakları Networking Academy ekosisteminde destek, eğitim ve katma değerli ürün ve hizmetler sunmaktadır. www.netacad.com

2. Akademi nedir ?

Akademi, öğrencilere Cisco Networking Academy müfredatını ve araçlarını kullanarak BT becerilerini öğreten ve kariyer geliştirmeyi hedefleyen bir kurumdur. Akademiler MEB bakanlığına bağlı okullar(ortaokul-lise) , kolejler, üniversiteler ile sivil toplum merkezleri, ıslah evleri, yetimhaneler ve rehabilitasyon merkezleri gibi kuruluşlar olabilir.

3. Kurumlar Nasıl Cisco Academy’e üye olur?

Kurum için…


Sertifika

Merhaba Arkadaşlar,

Son günlerde bu soruyla sıkça karşılaşmaya başladım. Öğretmenlerimiz ‘Apple Teacher’ sertifika süreci ve ‘Apple Teacher’ ünvanı için izlenmesi gereken yolu! kişisel bloğumda uzunca bir süre önce paylaşmıştım. Konu ile ilgili daha fazla kişinin bilgilenmesi adına tekrar paylaşıyorum.

Faydalı olması dileğimle!

  • Ne? Ne Zaman?
  • Ağustos (2019) itibari ile ülkemizden de erişime açılan Apple Teacher Programı’na dahil olarak ‘Apple Teacher — Swift Playgrounds‘ sertifikasını aldım.
  • Neden, Niçin?
  • Eğitimde teknoloji kullanımını farklı firmaların sunduğu faklı eğitim materyalleri ile zenginleştirip, Z kuşağı ile aranızdaki digital bağı güçlendirme anlamında Apple Teacher programı sizin için bir motivasyon olabilir. Algoritma ve Kodlama öğretimini apple yazılımları…

I would like to thanks to Prof.Dr. Dr. Şahin Albayrak, Dr. Fikret Sivrikaya, and all DAI-Labor members for the great hospitality.

I want to share my two weeks of training experience as a summary. In fact, I want to share my awareness of tech. I had different training sessions and different subjects but AI was the core subject for some sessions…

In this century physical boundaries are replacing with digital boundaries. Production and consumption become global. So, What should I teach my students to be individuals who will be able to take place in the global competition? When I was…

Arzu KİLİTCİ CALAYIR

Get the Medium app

A button that says 'Download on the App Store', and if clicked it will lead you to the iOS App store
A button that says 'Get it on, Google Play', and if clicked it will lead you to the Google Play store